Vaidišová má zdravotní problémy, z Plzně se odhlásila

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 8. 2015 12:51
Tenistka Nicole Vaidišová se ze zdravotních důvodů odhlásila z turnaje kategorie ITF v Plzni.
Nicole Vaidišová.
Nicole Vaidišová. | Foto: Reuters

Praha - Tenistka Nicole Vaidišová se ze zdravotních důvodů odhlásila z turnaje kategorie ITF v Plzni. První akcí bývalé světové sedmičky v Česku po návratu na kurty by tak měl být turnaj ITF v Praze na Štvanici od 10. srpna.

"Nicole Vaidišová se kvůli zdravotním důvodům z Plzně vytáhla. Určitě nás to mrzí kvůli fanouškům. Bylo by fajn, kdyby se ukázala i tady," řekl ředitel turnaje Tomáš Petera, který má na starosti také navazující akci v Praze. "Osobně jsem se těšil, že se už tady podívám, jak hraje, ale musím si počkat do Prahy, kde by měla startovat," řekl Petera. Pro účast na Štvanici dostala Vaidišová divokou kartu.

K tenisu se vrátila loni na podzim po více než čtyřleté pauze a startovala na deseti akcích nižší kategorie ITF a nejdále se dostala jednou do semifinále. Dvakrát Vaidišová vypadla ve čtvrtfinále, naposledy minulý týden v Polsku. V žebříčku WTA je aktuálně na 258. místě. Dvakrát se představila v hlavní soutěži na okruhu WTA - v březnu v mexickém Monterrey a pak v Miami; jednou neuspěla v kvalifikaci.

Během let 2004 až 2008 vyhrála šest turnajů WTA a zahrála si semifinále grandslamových Roland Garros a Australian Open a čtvrtfinále Wimbledonu. Kariéru přerušila před pěti lety kvůli zdravotním potížím a ztrátě motivace.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy