Vaidišová dostala v kvalifikaci kanára, pak ale otočila

1. 3. 2015 8:39
Česká tenistka Nicole Vaidišová zvládla první zápas kvalifikace na turnaj WTA v Monterrey.
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Erben Eduard

Monterrey - Po pěti letech se ukázala na turnaji WTA a obnovenou premiéru v mexickém Monterrey zvládla. I když se česká tenistka Nicole Vaidišová v kvalifikaci proti neznámé Japonce Makote Ninomiajové dost natrápila. Dostala nejprve kanára a musela zápas otáčet, nakonec ale vyhrála 0:6, 6:2 a 6:1 a postoupila do druhého kola, kde ji může čekat krajanka Lucie Hradecká.

"Nebyl to pěkný zápas. Začátek jsem vůbec nechytla, nebyly jednoduché podmínky, pořád se posouvaly časy, dopoledne pršelo a při mém zápase už byla tma a děsná kosa," napsala pro web svých fanoušků nicole-vaidisova.com.

Soupeřkou v 1. kole kvalifikace měla být původně po českou hráčku japonská veteránka Kimiko Dateová Krummová, ale ta se na poslední chvíli odhlásila, a tak ji nahradila dvacetiletá krajanka, které patří až 627. místo na okruhu.

Na další protivnici musí Vaidišová čekat. Lucie Hradecká odehraje svůj zápas prvního kola kvalifikace až v neděli večer proti Japonce Eri Hozumiaové.

Duo H+H na trofej nedosáhlo

Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou nedosáhly na trofej pro vítězky tenisového turnaje v Acapulcu. V prvním letošním finále po obnovení spolupráce podlehly po obrovském boji Španělkám Laře Arruabarrenaové a Marii-Terese Torróové 6:7, 7:5 a 11:13. Singlové tituly získali v Mexiku už počtvrté Španěl David Ferrer a premiérově Švýcarka Timea Bacsinszká.

Úspěšná deblová dvojice Hlaváčková, Hradecká společně získala 12 titulů, ten zatím poslední v září 2013 na grandslamovém US Open. V loňské sezoně pak změnily spoluhráčky. V Acapulcu odvracely mečboly už v semifinále a podobné drama udělaly z finále. Už ve druhé sadě čelily mečbolu, v super-tiebreku pak několikrát znovu. Samy měly jeden.

Vítěz mužské dvouhry Ferrer ovládl turnaj v Acapulcu počtvrté, ale poprvé na tvrdém povrchu. Předtím se hrálu na antuce. Nezastavil ho ani nejvýše nasazený Japonec Kei Nišikori; třetí letošní trofej a druhou během týdne dvaatřicetiletý Ferrer dobyl po výhře 6:3 a 7:5. Minulý víkend vyhrál antukový turnaj v Riu de Janeiro.

Bacsinszká je turnajovou šampionkou po šesti letech, finálovou soupeřku Caroline Garciaovou z Francie přehrála 6:3, 6:0. Dosavadní jediný vavřín měla z Lucemburku, v další fázi kariéry ale bojovala s nejrůznějšími zdravotními problémy.