Vaidišová: Dám teď tenisu všechno, abych nemusela litovat

Sport Sport
31. 3. 2015 10:08
Česká tenistka řekla v rozhovoru pro ESPN, že svou kariéru nikdy doopravdy neukončila.
Nicole Vaidišová na turnaji v Miami.
Nicole Vaidišová na turnaji v Miami. | Foto: Reuters

Miami - Už se o ni vážně zajímají i zámořská média. Nicole Vaidišová si poprvé od svého návratu k tenisu připsala výhru na okruhu WTA, když na konci minulého týdne v Miami porazila Maďarku Babosovou. Poté sebrala set světové trojce Simoně Halepové a tím její účinkování na prestižním floridském turnaji skončilo.

Mediální kolotoč ale naopak pomalu začíná. Příběh české hráčky je více než zajímavý, po více než čtyřleté přestávce se Vaidišová pomalu, ale jistě prokousává zpět na tenisové výsluní.

V rozhovoru pro ESPN pětadvacetiletá hráčka uvedla, že si ale zatím žádné přehnané cíle neurčuje. "Jen teď potřebuju odehrát co nejvíce zápasů a turnajů. Cítím, že jsem schopná posouvat se dál a dál. Chci teď dát tenisu všechno, abych pak nemusela mít výčitky," svěřila se rodačka z německého Norimberku.

Za šest měsíců od svého comebacku vylétla žebříčkem o téměř 700 míst, v současnosti je už na 328. místě světového rankingu. Bývalá světová sedmička bude takřka jistě stoupat dál a je jen otázkou, kde se její progres zastaví.

Nikdy prý neřekla, že už nebude hrát

Vaidišová pro americký tisk prozradila, že její šokující tenisový konec v pouhých dvaceti letech nikdy nebyl míněn jako něco trvalého.

"Když jsem přestala hrát, tak jsem nikdy neřekla, že jsem ukončila kariéru nebo že už nikdy nebudu hrát. Jen jsem chtěla ustoupit krok dozadu a nabrat dech. Když jste mladší, tak je to těžké," nastínila své tehdejší problémy.

"Na tenisovém okruhu jedeme všichni na sto procent a o věcech kolem moc nepřemýšlíme. Mnohem rychleji dospíváme, protože už jako malé holky jsme daleko od domova a neustále cestujeme. Bylo pro mě dobré na chvíli zastavit, zůstat doma a srovnat si své myšlenky," vysvětlila semifinalistka Australian Open a French Open.

Návrat si užívá. Po podzimu, který strávila na menších turnajích série ITF, na nichž si častokrát musela sama podávat míčky, byl přesun o level výš sladkou odměnou. Výhru nad Babosovou si v Miami řádně vychutnala.

"Už jsem zapomněla, jak krásný je to pocit"

"Už jsem zapomněla, jaký to je pocit. A pocit je to skutečně krásný. Teď to rozhodně neberu jako samozřejmost, jsem vděčná za to, že tu mohu být. Je příjemné hrát zase na velkých kurtech v dobré atmosféře," řekla Vaidišová.

V rozhovoru se Vaidišová ještě jednou vrátila k důvodům, jež ji vedly k přerušení slibně rozjeté kariéry. Kromě jistého druhu vyhoření bylo hlavním důvodem bolavé rameno.

"Myslela jsem si, že když si dám nějaký čas pauzu, tak by léčba mého ramena mohla být lepší. Ale první operace ve Státech nedopadla dobře, tak jsem musela na operaci číslo dvě, doma v Česku. Tenhle proces začal před třemi lety a to je už je docela dávno. Lékaři a fyzioterapeuti se mi opravdu snažili hodně pomoct. Mají velkou zásluhu na tom, že teď mohu zase hrát," uvedla Vaidišová.

Tenistka rovněž nastínila své plány na dobu, až s profesionálním sportem definitivně skončí. Prozradila, že by se chtěla věnovat studiu. Konkrétně psychologie ji enormně zajímá.

"Mé přemýšlení je tenisové, dostane se vám to do hlavy. Máme to tak všichni. Bylo by pro mě zajímavé se na to všechno podívat z odborného hlediska," uzavřela hráčka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy