Vada dosti podstatná. Při on-line olympiádě nešel internet, hráči ztratili spojení

31. 8. 2020 8:16
Šachová olympiáda, jež se konala kvůli pandemii koronaviru poprvé v historii on-line, skončila kuriózním patem. Protože během finálového duelu mezi Ruskem a Indií došlo ke globálnímu výpadku internetového spojení a hráči ztratili spojení, byly uděleny zlaté medaile oběma týmům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

První finálový duel mezi oběma velmocemi skončil 3:3. V druhém vedlo Rusko 2,5:1,5, když v posledních dvou rozehraných duelech spadlo indickým hráčům internetové spojení a zápasy prohráli kvůli vypršení času. Vítězem bylo původně vyhlášeno Rusko, ale po odvolání Indie rozhodl prezident šachové federace FIED Arkadij Dvorkovič vzhledem k mimořádným okolnostem o udělení dvou zlatých medailí.

Čeští šachisté se olympiády neúčastnili, v současnosti hrají mistrovství republiky.