Vabroušek vyhrál i maraton na severním pólu

12. 4. 2015 11:18
Jednačtyřicetiletý milovník extrémních výzev ze Zlína ovládl suverénně North Pole Marathon v čase 4:22:24 hodiny.
Petr Vabroušek (2010)
Petr Vabroušek (2010) | Foto: ČTK

Severní pól - Po Antarktidě vyhrál Petr Vabroušek také nejstudenější maraton světa na severním pólu. Jednačtyřicetiletý milovník extrémních výzev ze Zlína ovládl suverénně North Pole Marathon v čase 4:22:24 hodiny. Závod musel být kvůli počasí odložen ze středy na sobotu a běžel se při teplotě -29 stupňů Celsia a větru okolo 20 km/h.

Na Antarktidě vyhrál Vabroušek v rekordních časech maraton i následně ultramaraton na 100 km v listopadu 2013, nyní potvrdil své schopnosti na opačném pólu zeměkoule. Za nejúspěšnějším Čechem na triatlonových ironmanských tratích doběhl druhý Australan Douglas Wilson v čase 5:01:38, třetí byl Slovák Daniel Palko (5:08:56).

Ve startovní listině bylo 45 běžců z 22 zemí. Rekordmanem maratonu na severním pólu je irský vytrvalec Thomas Maguire, jenž v roce 2007 oslnil výkonem 3:36:10.