V Utkání hvězd mladíků NBA zdolal zbytek světa výběr USA

18. 2. 2017 8:26
Nejužitečnějším hráčem duelu byl vyhlášen kanadský rozehrávač Denveru Jamal Murray, který nasázel 36 bodů. "Střílel jsem jako vždycky při zápase. Nepřemýšlel jsem o ceně pro nejužitečnějšího hráče nebo kolik bodů mám," podotkl po utkání.
Jamal Murray
Jamal Murray | Foto: ČTK

New Oreans - Výběr mladých basketbalistů ze zbytku světa porazil v rámci víkendového 66. Utkání hvězd NBA v New Orleansu mladíky z USA 150:141. Nejužitečnějším hráčem zápasu, ve kterém mohou nastoupit pouze nováčci nebo hráči působící v lize druhý rok, byl vyhlášen kanadský rozehrávač Denveru Jamal Murray.

Murray, devatenáctiletá sedmička loňského draftu, se na vítězství podílel 36 body a 11 asistencemi i přesto, že nebyl členem základní pětky a odehrál jen 20 minut. Trefil totiž 13 z 19 střel z pole, z toho devět trojek ze čtrnácti pokusů.

"Střílel jsem jako vždycky při zápase. Nepřemýšlel jsem o ceně pro nejužitečnějšího hráče nebo kolik bodů mám," řekl po duelu Murray." "Vypadlo to v jeho podání tak snadně," ocenil svého dočasného svěřence kouč Mike Brown.

Hodně vidět byl v červeně laděných dresech také jeho spoluhráč Bahaman Buddy Hield, kterého si loni vybralo New Orleans o jedno místo dřív než Murrayho. Třiadvacetiletý absolvent univerzity v Oklahomě se na domácí palubovce postaral o 28 bodů, osm doskoků a tři asistence.

V týmu zbytku světa se do dvouciferných hodnot dostali ještě lotyšský pivot Kristaps Porzingis (24 bodů), Chorvat Dario Šarič (17), Srb Nikola Jokič (12), Australan Dante Exum (11) a syn slavného otce Litevec Domantas Sabonis (10 bodů).

Poražený výběr amerických mladíků o poločase prohrával o 11 bodů a v průběhu dokonce o 19, ale ve druhém poločase se dotáhl především zásluhou 23 bodů charlottského Franka Kaminskyho.

Rekordman univerzity ve Wisconsinu Kaminsky zaznamenal 27 bodů a zpoza trojkového oblouku měl ještě lepší úspěšnost než Murray, protože dal také devět trojek, ale potřeboval na to o jeden pokus méně. Jednička draftu 2015 a pivot Minnesoty Karl-Anthony Towns měl na kontě 24 bodů a 11 doskoků.