V Söldenu vyhrál potřetí Ligety, Bank obří slalom nedokončil

27. 10. 2013 14:25
Ted Ligety slaví v Söldenu první triumf v letošním ročníku Světového poháru.
Ted Ligety slaví v Söldenu první triumf v letošním ročníku Světového poháru. | Foto: Reuters

Sölden - První závod nové sezony Světového poháru, obří slalom v Söldenu, vyhrál stejně jako v předchozích dvou letech americký lyžař Ted Ligety.

Jediný český reprezentant na startu Ondřej Bank nedokončil první kolo.

Ligety porazil druhého Alexise Pinturaulta z Francie o 79 setin a úspěšně vykročil za obhajobou malého glóbu za triumf v hodnocení disciplíny.

Na třetím místě skončil s odstupem 1,02 sekundy celkový vítěz Světového poháru Marcel Hirscher z Rakouska.

"Je těžké popsat, jak je tenhle závod důležitý, protože teď nás čeká pětitýdenní pauza," řekl Ligety.

"Ale potvrdil jsem si, že mám formu, a dostal ostatní kluky trochu pod tlak. Jsem rád, protože jsem byl na startu docela nervózní," dodal devětadvacetiletý mistr světa.

Miller se vrátil po 20 měsících pauzy

Jeho krajan Bode Miller při návratu po dvacetiměsíční pauze dojel na 19. příčce. "Vůbec nejsem spokojený, protože jsem doufal ve víc. Myslím, že můžu jezdit mnohem líp," poznamenal dvojnásobný vítěz SP.

Pro Banka v den jeho 33. narozenin skončil závod v prvním kole, když se ve druhé polovině trati nevešel do jedné z branek.

"Cítil jsem se dobře, nahoře mi to jelo pěkně, škoda té chyby, mohlo to dopadnout dobře," uvedl Bank pro svazový web.

"V tréninku mi to jezdí dobře, ale tohle se mi teda moc nepovedlo," řekl lyžař, který se v minulých dvou sezonách potýkal se zdravotními problémy a za poslední rok nastoupil jen do šesti závodů.

1. Ligety (USA) 1:59,50 (1:00,44+59,06), 2. Pinturault (Fr.) -0,79 (1:01,34+58,95), 3. Hirscher (Rak.) -1,02 (1:01,42+59,10), 4. Svindal (Nor.) -1,73 (1:02,95+58,28) a Missillier (Fr.) -1,73 (1:03,25+57,98), 6. Sandell (Fin.) -1,82 (1:02,15+59,17), 7. Fanara -2,08 (1:03,38+58,20), 8. Richard -2,16 (1:02,88+58,78), 9. Faivre (všichni Fr.) -2,18 (1:03,29+58,39), 10. Schörghofer (Rak.) -2,30 (1:02,51+59,29), ...Bank (ČR) - nedokončil 1. kolo.