V Rusku zemřel dvojnásobný vítěz Velké pardubické Vladislav Snitkovskij

Sport Sport
Aktualizováno 22. 12. 2015 18:04
Vladislav Snitkovskij vyhrál Velkou pardubickou v roce 1994 s Eruditem, ještě slavnější byl jeho triumf s Cipískem o dva roky později. Podle informací ruského webu Zolotoj Mustang zemřel ve věku 45 let.
Vladislav Snitkovskij (vpravo) po vítězství ve Velké pardubické 1996 s hnědákem Cipískem.
Vladislav Snitkovskij (vpravo) po vítězství ve Velké pardubické 1996 s hnědákem Cipískem. | Foto: Václav Volf - fotovolf.com

Moskva - Ve věku 45 let zemřel minulý týden bývalý překážkový žokej Vladislav Snitkovskij, dvojnásobný vítěz Velké pardubické. Informaci přinesla agentura SITA s odvoláním na web Zolotoj Mustang.

Rodák z Rostova na Donu v 90. letech dlouhodobě působil v Česku. Největší úspěchy slavil ve spolupráci s trenérem Františkem Holčákem.

V roce 1994 dovedl Snitkovskij k vítězství ve Velké pardubické ryzáka Erudita. O dva roky později se ve stejném dostihu postaral o senzaci, když v sedle domácího polokrevníka Cipíska porazil hvězdné britské žokeje Normana Williamsona a Richarda Dunwoodyho.

Celkem nasbíral kolem 200 vítězství, z toho 66 na českých a slovenských závodištích.

Původně se věnoval triatlonu a jezdecké všestrannosti, v níž slavil také mezinárodní úspěchy. Po příchodu do Česka začal intenzivně jezdit dostihy a později se pokusil rozběhnout kariéru trenéra. Nakonec se ale v roce 2003 přestěhoval do Ruska, kde mimo jiné působil jako jezdec drezury.

Do Pardubic se však Snitkovskij nadále vracel jako divák. Ještě v roce 2014 byl spolu s dalšími vítězi Velké pardubické veřejně oceněn v rámcovém programu .

 

Právě se děje

Další zprávy