V Ostravě poběží také sprinterští mistři světa Gatlin a Gulijev

ČTK ČTK
28. 5. 2018 14:18
Letošní 57. ročník největšího domácího atletického závodu se v Ostravě uskuteční 13. června.
Justin Gatlin
Justin Gatlin | Foto: Reuters

Ostrava - Americký sprinter a úřadující mistr světa na stovce Justin Gatlin je další hvězdou mítinku Zlatá tretra Ostrava. Na dvoustovce pak poběží rovněž úřadující šampion z Londýna Ramil Gulijev. Letošní 57. ročník největšího domácího atletického závodu se v Ostravě uskuteční 13. června.

Gatlin bude na Tretře startovat už potřetí, v šestatřiceti letech do Ostravy přijede stále ve výborné formě jako vítěz loňského mistrovství světa. Při svém dřívějším startu na stovce zaběhl čas 9,86, ale s výkony pod deset sekund bude mít na severní Moravě v poli soupeřů další protivníky: Francouze Christophea Lemaitreho, Bena Meitého z Pobřeží slonoviny, Brita Adama Gemiliho a Jihoafričana Akaniho Simbineho.

"Těším se na návrat do Ostravy. Mám svůj plán na tento rok a jeho součástí je nabídnout vašim skvělým divákům velkou show," uvedl Gatlin v tiskové zprávě. Rodák z Brooklynu už v roce 2004 vyhrál stovku na olympijských hrách v Aténách, o dva roky nato měl však pozitivní dopingový nález a čtyři roky nesměl závodit, přičemž přišel i o světový rekord 9,77.

Také Gulijev, ázerbájdžánský sprinter reprezentující Turecko, na loňském šampionátu v Londýně vybojoval zlato a rozšířil výčet aktuálních mistrů světa ve startovních listinách Zlaté tretry na jedenáct. "Moje úloha je jasná: vyhrát a zaběhnout pod 20 sekund," vzkázal Gulijev, proti kterému na trati poběží letošní lídr tabulek Clarence Munyai (19,69) či jeho jihoafrický krajan Anaso Jobodwana.

lrm gi

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy