Jediné české vítězství. V Ostravě prohrály i obhájkyně Sluková s Hermannovou

ČTK ČTK
30. 5. 2019 17:05
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková nečekaně prohrály na úvod turnaje Světového okruhu v Ostravě. Obhájkyně titulu a nejvýše nasazené podlehly Dianě Luninové a Maryně Samodajové z Ukrajiny 0:2 na sety a další účast v turnaji budou zachraňovat v pátek dopoledne proti švýcarskému páru Nina Betschartová, Tanja Hüberliová.
Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková
Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková | Foto: Red Bull Content Pool, Max Mauthner

Své zápasy prohrály také Martina Bonnerová s Martinou Maixnerova i Michaela Kubičíková s Michalou, Kvapilovou. V soutěži mužů na své soupeře nestačili Jan Dumek s Václavem Berčíkem, první českou výhru zaznamenali až Ondřej Perušič a David Schweiner.

Osmí nasazení Perušič se Schweinerem se v duelu s americkým párem Billy Allen, Stafford Slick radovali v tie-breaku, v němž zvítězili 15:11. V pátek se utkají o první místo ve skupině s lotyšskou dvojicí Aleksandrs Samoilovs, Janis Smedinš.

Marcel Mysliveček a Martin Pihera narazili na favorizované Nory Anderse Mola a Christiana Söruma a světové jedničky příliš nepotrápili. "Norové hrají fantasticky, my zatím tak fantasticky nehrajeme. Udělali jsme ale maximum a až na pár chyb jsme, myslím, předvedli slušný výkon," řekl Mysliveček. "Tohle je jiná liga," dodal Pihera.

Hermannová s Nausch Slukovou porazily Ukrajinky nedávno v čínském Ťin-ťiangu bez větších problémů, ale v Ostravě od začátku ztrácely. Oba sety skončily shodně 18:21. "Hůř jsme začít nemohly," uvedla po utkání Hermannová.

Právě na Hermannovou se soupeřky zaměřily v obraně. České hráčce se nedařilo na bloku a od začátku ani v útoku. "Nepřinesla jsem na hřiště, co bych mohla. Párkrát jsem zkazila, nechala se tím stáhnout a nepřivolala svoji agresivní hru, kterou umím. Nejsem ani trošku spokojená, co tam bylo," řekla Hermannová v České televizi.

"Holky ukrajinský mě tak trochu vynechaly ze hry. Na servisu jsem nepřinesla tolik bodů a v obraně jsem si nesáhla," komentovala utkání Nausch Sluková.

Zápas s Betschartovou a Hüberliová se bude hrát v pátek od 9:50 a půjde o všechno. Výhra českému páru zajistí postup do play off, v případě prohry skončí. "Musíme postavit lepší obranu a stabilnější sideout, ale hlavně obranu. V té jsme nebyly schopné se společně postavit, abychom je mohly zatlačit a pomoct si bodovkou," řekla Nausch Sluková.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži:

Skupina A: Mol, Sörum (1-Nor.) - Mysliveček, Pihera (32-ČR) 2:0 (13, 14).

Skupina C: Krasilnikov, Stojanovskij (3-Rus.) - Dumek, Berčík (30-ČR) 2:0 (18, 12).

Skupina H: Perušič, Schweiner (8-ČR) - Allen, Slick (25-USA) 2:1 (17, -19, 11), Perušič, Schweiner - Samoilovs, Šmedinš (9-Lot.) 2:0 (13, 18).

Ženy:

Skupina A: Luninová, Samodajová (32-Ukr.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:0 (18, 18).

Skupina B: Bansleyová, Wilkersonová (2-Kan.) - Bonnerová, Maixnerová (31-ČR) 2:0 (10, 13).

Skupina C: Ana Patrícia, Rebecca (3-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová (30-ČR) 2:0 (14, 16).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Novým brněnským biskupem bude po Cikrlem dosavadní pomocný biskup Konzbul

Brněnskou diecézi převezme dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Šestapadesátiletý rodák z Brna nahradí Vojtěcha Cikrleho, jenž funkci vykonával od roku 1990 a loni oslavil 75. narozeniny, což je věk, kdy církevní hodnostáři obvykle své funkce opouštějí. Jméno nového biskupa oznámila Česká biskupská konference na svém webu.

Konzbul původně vystudoval brněnskou elektrotechnickou fakultu a pracoval ve výzkumu. V roce 2000 absolvoval teologickou fakultu, kněžské svěcení přijal v roce 2003, poté působil jako farní vikář na různých místech brněnské diecéze a jako spirituál Biskupského gymnázia v Brně. V roce 2013 se stal farářem u katedrály svatých Petra a Pavla v Brně, v roce 2016 jej papež František jmenoval pomocným brněnským biskupem a titulárním biskupem litomyšlským.

Cikrle už loni zaslal papeži Františkovi abdikační dopis. Nyní bude emeritním brněnským biskupem a zároveň dočasným apoštolským administrátorem diecéze. Přechodné období skončí na den diecézních patronů svatých Petra a Pavla, tedy 29. června, kdy se nový biskup kanonicky ujme vedení diecéze.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Česko podporuje vstup Moldavska do EU, země očekává odpověď EK v červnu

Česko podporuje moldavské snahy o vstup do Evropské unie. Půjde o jednu z priorit českého předsednictví v Radě EU, které nastane v druhé polovině letošního roku. Na tiskové konferenci po dnešním jednání s moldavským ministrem zahraničí Nicolaem Popeskem to řekl šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Moldavsko očekává odpověď Evropské komise na svoji žádost o vstup do EU zhruba v první polovině června, řekl Popescu.

Moldavsko společně s Gruzií oficiálně požádaly o vstup do unie 3. března po ruské invazi na Ukrajinu, která o členství v EU požádala také. Popescu řekl, že jeho země odpověděla na set zhruba 2000 otázek Evropské komise asi ve stejné době, jako Ukrajina a Gruzie. Konkrétní datum, dokdy komise odpoví, země nemá, ale očekává ji v první polovině června. Zásadní v tomto ohledu bude pak jednání lídrů zemí EU v rámci Evropské rady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy