V Oberstdorfu budou závodit Hlava, Janda a Koudelka

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 12. 2011 18:46
Jan Matura se do nejlepší padesátky jen těsně nevešel
Jakub Janda
Jakub Janda | Foto: Reuters

Oberstdorf - Ze čtveřice českých skokanů na lyžích, kteří se zúčastnili čtvrteční kvalifikace, se do pátečního úvodního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu probojovali Lukáš Hlava, Jakub Janda a Roman Koudelka.

Jan Matura se do nejlepší padesátky jen těsně nevešel.

Zvítězil Rakušan Andreas Kofler, jemuž se jako jedinému podařilo překonat hranici 140 metrů.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (Německo):
1. Kofler (Rak.) 149,9 b. (142 m), 2. Bardal 147,3 (138,5), 3. Hilde (oba Nor.) 141,9 (133), ...7. Hlava 130,7 (128,5), 23. Janda 115,7 (119,5), 26. Koudelka 114,2 (112), 51. Matura (všichni ČR) 95,5 (108) - nepostoupil.

Dvojice pro 1. kolo: Hlava - Žyla (Pol.), Janda - Hocke (Něm.), Koudelka - Zografski (Bul.).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy