Pingpongový princ prohrál v kasinu přes sedmnáct milionů. Teď ho vyhodili od ženské reprezentace

Sport Sport
30. 5. 2017 9:32
Je čínským národním hrdinou, ale ani to mu nepomohlo. Dvojnásobného olympijského vítěze ve stolním tenisu Kchunga Ling-chueje čeká soud kvůli dluhům z kasina. Navíc přišel o práci u družstva čínských stolních tenistek
Foto: Aktuálně.cz

Düsseldorf - Čínskou výpravu na mistrovství světa ve stolním tenisu musel opustit trenér ženského týmu Kchung Ling-chuej, kterého čeká soud kvůli dluhům z hazardu. Vedení národní federace dvojnásobného olympijského vítěze suspendovalo a poslalo z Düsseldorfu domů.

Jednačtyřicetiletý Kchung Ling-chuej, jenž je v Číně považován za národního hrdinu, si podle obvinění předloni půjčil v luxusním singapurském hotelu a kasinu 721.000 dolarů (asi 17,2 milionu korun) a část dluhu dosud nesplatil. Zástupci hotelu na něj proto podali žalobu, kterou se bude zabývat soud v Hongkongu.

Olympijský šampion ve dvouhře z olympijských her v Sydney 2000 a ve čtyřhře z Atlanty 1996 v oficiálním prohlášení přiznal, že si peníze půjčil, když byl v hotelu na dovolené s rodinou a přáteli. Popřel ale, že by sám hrál hazardní hry.

Sám Kchung, který má přezdívku Pingpongový princ, tvrdí, že u rulety seděl někdo jiný a že byl do soudního procesu zatažen nespravedlivě. "Okamžitě jsem požádal vyšetřovatele, aby objasnili fakta a zprostili mě obvinění," tvrdí.

Singapur navštívil v únoru 2015, společně se svými rodiči a dalšími příbuznými. "Ale teprve až z médií jsem se dozvěděl, že někdo nechal v kasinu nevyrovnaný dluh," prohlásil na čínské sociální síti Weibo.

 

Právě se děje

Další zprávy