V ideální pětce NBA jsou Curry, Harden, James, Davis a Gasol

ČTK ČTK
21. 5. 2015 20:58
Basketbalisté LeBron James a James Harden obhájili pozici v ideální sestavě zámořské NBA.
Le Bron James.
Le Bron James. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté LeBron James a James Harden obhájili pozici v ideální sestavě zámořské NBA. Spolu s nimi se do výběru pěti nejlepších hráčů podle jednotlivých postů dostali také nejužitečnější hráč sezony Stephen Curry a pivoti Anthony Davis s Marcem Gasolem.

Curry získal další ocenění v životní sezoně. Rozehrávač Golden State pomohl spoluhráčům vyhrát 67 utkání v základní části s průměry 23,8 bodu a 7,7 asistence na zápas a byl zvolen nejužitečnějším hráčem soutěže. Do nejlepší pětky se dostal vůbec poprvé stejně jako Davis z New Orleans a Španěl Gasol z Memphisu.

Už poosmé za sebou a celkově podeváté z 12 odehraných sezon byl do elitní pětky vybrán James, lídr Clevelandu. S průměrem 25,3 bodu byl třetím nejlepším střelcem soutěže a sedmý nejlepší v hodnocení asistencí (7,4).

Podruhé za sebou je v sestavě také ostrostřelec Houstonu Harden, který je s průměrem 27,4 bodu na utkání druhým nejlepším střelcem sezony.

Do druhé pětky novináři zvolili Russella Westbrooka z Oklahomy, Chrise Paula z Los Angeles Clippers, portlandského LaMarcuse Aldridge, druhého z bratrů Gasolových Paua z Chicaga a DeMarcuse Cousinse ze Sacramenta.

Třetí nejlepší sestavu tvoří Klay Thompson z Golden State, clevelandský Kyrie Irving, Blake Griffin a DeAndre Jordan z Los Angeles Clippers a veterán San Antonia Tim Duncan. Ten se mezi 15 nejlepších hráčů sezony vešel už popatnácté a vyrovnal dosavadní rekord Kobeho Bryanta a Kareema Abdula-Jabbara.

 

Právě se děje

Další zprávy