V Harrachově postoupilo do závodu hned šest Čechů

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 2. 2013 20:00
Šest českých reprezentantů postoupilo z kvalifikace do sobotního závodu Světového poháru v letech na lyžích v Harrachově. Nejdál doletěl Jan Matura, jemuž rozhodčí naměřili rovných 200 metrů.
Jan Matura předvedl i v Harrachově super skok. Byť jen v kvalifikaci.
Jan Matura předvedl i v Harrachově super skok. Byť jen v kvalifikaci. | Foto: skijumping.pl

Harrachov - Šest českých reprezentantů postoupilo z kvalifikace do sobotního závodu Světového poháru v letech na lyžích v Harrachově. Nejdál doletěl Jan Matura, jemuž rozhodčí naměřili rovných 200 metrů.

Aktuálně nejlepší český skokan přitom nakonec kvalifikaci skákat nemusel, neboť díky neúčasti devátého muže průběžného leteckého pořadí Světového poháru Němce Severina Freunda se dostal to elitní desítky.

V sobotu bude létat šest Čechů

Do závodu postoupili čtvrtý Čestmír Kožíšek, třináctý Antonín Hájek, dvacátý Roman Koudelka, čtyřiadvacátý Lukáš Hlava a devětadvacátý Jakub Janda.

Naopak ze hry jsou devětatřicátý Jiří Mazoch i Borek Sedlák, který skončil hned za ním.

"Je to o poznání klidnější, když nemusím," usmíval se Matura ještě předtím, než si šel tréninkové skočit.

Chvíli dokonce uvažoval o tom, že by skákat nešel, neboť nad Harrachovem se zatáhla mračna a začalo sněžit.

"Uvažoval jsem, jestli si mám vychutnat, že to mám jisté, vyzkoušet si to. Ale lidi, kteří přišli, si zasloužili vidět můj skok," uvedl.

Matura: Podmínky byly dobré

Ačkoliv organizátoři měli strach z počasí, dnes bylo přívětivé, byť se občas kvalifikace kvůli větru přerušila.

"Podmínky byly pořád dobré, i když sněží víc, můstek je perfektní a já předvedl dobrý skok. Je pravda, že v zahraničí bych do kvalifikace nešel, ale doma je to povinnost," řekl Matura.

Skvěle letěl v kvalifikaci také Čestmír Kožíšek, který v sezoně poprvé v kariéře bodoval na letech ve Vikersundu a dnes prokázal, že mu mamutí můstek sedí i v Harrachově.

Dopadl na 196,5 metru a hned dostal přezdívku létající Čestmír podle známého televizního seriálu. "Vikersund mi sedl ještě líp. Škoda, že sněží, ale podmínky nám přejí," pochvaloval si.

Dobrý výkon předvedl i český rekordman

K dobrému výkonu se vzepjal také Antonín Hájek, český rekordman, který ale už několik let marně hledá formu. Do kvalifikace nastoupil jen díky tomu, že se závodí v Čechách, ale předvedl 182,5 metru.

Koudelka, který byl na letech v Harrachově třetí před dvěma lety, ale letos se mu vůbec nedaří, předvedl 183,5 metru a také hravě postoupil.

Přitom ráno byl na pohřbu tety a hned po dopadu jí dnešní výkon věnoval ukazováčkem vztyčeným k nebi.

Do Harrachova vedle Freunda nepřijeli ani jeho krajan Richard Freitag, Norové Anders Bardal, Andres Jacobsen, Tom Hilde a nakonec ani Rakušan Andreas Kofler, všichni z elitní desítky průběžného pořadí Světového poháru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy