V deseti měsících vylezl z postýlky. Teď třicátníka Ondru obdivuje celý svět

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 2. 2023 8:00
Překonává rekordy, sbírá medaile a na Instagramu už má přes devět stovek tisíc fanoušků. Český lezec Adam Ondra, který v neděli slaví třicáté narozeniny, je fenoménem po celém světě. Připomeňte si jeho bohatou kariéru.

Adam Ondra se v podstatě zrodil k tomu být špičkovým lezcem. Díky dlouhým končetinám, vytáhlému krku a pružnosti v těle měl ideální dispozice pro tento sport. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Adamczyková zakončila comebackovou sezonu čtvrtým místem v Kanadě

Snowboardistka Eva Adamczyková zakončila sezonu Světového poháru ve snowboardcrossu čtvrtým místem v kanadském Mont-Sainte-Anne. Mistryně světa vyhrála v závěrečném závodu tři vyřazovací jízdy, ale ve finále skončila poslední. Čtvrté místo jí patří i celkově.

Devětadvacetileté Adamczykové tak v Québeku v obou závodech těsně unikly stupně vítězů, v sobotu byla po výhře v malém finále pátá. Po předloňském vážném zranění se držitelka zlata a bronzu ze ZOH zapojila do sezony se zpožděním a v SP si připsala jediné pohárové pódium, druhé místo z minulého týdne ve Veysonnaz. Nejdůležitější závod zimy však Adamczyková ovládla a v Bakuriani se stala podruhé mistryní světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy