V Dauhá, v městě, kde vítězí vedro

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
12. 5. 2006 22:22
Fotografie - Do poslední sezony vstoupil světový rekordman Jan Železný úspěšně - druhým místem poté, co hodil v Dauhá 86,07. Katar přivítal atlety extrémními vedry. Uvnitř: FOTOGALERIE Vedro v Kataru.
45 stupňů ve stínu, na sluníčku darmo mluvit. I takové byly závody v Kataru.
45 stupňů ve stínu, na sluníčku darmo mluvit. I takové byly závody v Kataru. | Foto: Aktuálně.cz

Na atletickém mítinku seriálu Super Grand Prix IAAF v katarském Dauhá Železného (86,07 m) přehodil pouze Nor Thorkildsen, třetí příčku v závodě obsadil Lotyš Eriks Rags.

Oštěpaři se museli - stejně jako jiní atleti - vyrovnávat především s teplotami kolem pětačtyřiceti stupňů ve stínu. Katarské Dauhá Železného ani jeho soupeře nešetřilo. Podívejte se na fotogalerii snímku, které pořídil jeden z manžerů Jana Železného Petr Průša.

První snímek vznikl při přejezdu z tréninku k vlastnímu závodu, tři další pak jsou pořízeny po závodě, kdy všichni medailisté pózovali už s vědomím, že se jim dařilo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy