Bývalého hráče NBA a hvězdu basketbalu 3x3 v Dallasu zastřelili

ČTK ČTK
24. 9. 2019 10:00
V Dallasu byl zastřelen na ulici před svým domem americký basketbalista a bývalý hráč NBA Andre Emmett.
Emmett patřil k elitním hráčům v profesionální lize nové olympijské verze basketbalu 3×3 Big3.
Emmett patřil k elitním hráčům v profesionální lize nové olympijské verze basketbalu 3×3 Big3. | Foto: Reuters

Podle policie byl zhruba dvě hodiny po půlnoci na pondělí zasažen na útěku před dvěma muži, kteří k němu předtím přistoupili se střelnou braní v ruce, zatímco seděl v autě. Oběť našli náhodní kolemjdoucí a zavolali záchranku, v nemocnici byl sedmatřicetiletý Emmett prohlášen za mrtvého.

Emmett prošel v roce 2004 draftem NBA, v němž si jej ve druhém kole vybral Seattle. V elitní soutěži ale zasáhl jen do šestnácti zápasů za Memphis a New Jersey. V současnosti patřil k předním hráčům v profesionální lize nové olympijské verze basketbalu 3×3 Big3. V uplynulé sezoně se například s průměrem 16,8 bodu na zápas dělil o šesté místo mezi střelci s bývalou hvězdou NBA Amarem Stoudemirem.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy