V Česku se poběží nejlepší vytrvalostní závody na světě

Sport Sport
9. 12. 2014 11:51
IAAF ohodnotila vytrvalostní závody v Česku pěti zlatými hvězdami a dvěma stříbrnými. Víc žádná jiná země nedostala
Pražský maraton.
Pražský maraton. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Nejlepší běžecké vytrvalostní závody na světě se příští rok budou konat v České republice. Vyplývá to z hodnocení Světové atletické federace IAAF, která sedmi českým "dlouhým běhům" udělila celkem pět zlatých známek a dvě stříbrné.

Žádná jiná země tolik elitních závodů pořádat nebude.

Zlatou známku od IAAF obdržely tři akce v Praze (maraton, půlmaraton a noční běh) a také dálkové běhy v Olomouci a Ústí nad Labem. Stříbrnou pečeť budou mít v příštím roce závody v Českých Budějovicích a Karlových Varech.

"Seznam získaných ocenění jen dokazuje, že i v Ústí nad Labem se dají pořádat závody světové úrovně. Známky se přidělují vždy na jeden rok a pro nás bude velkou výzvou je obhájit. Třeba se jednou podaří udělat i zlatou celou ligu," tvrdí v tiskové zprávě Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru společnosti Run Czech, která zmíněné závody v Česku sdružuje.

Známky IAAF uděluje pořadatelům na základě různých kritérií - od věhlasných jmen ve startovní listině, přes formu dopingových kontrol, zdravotní službu až po třeba certifikovanou trať.

 

Právě se děje

Další zprávy