V Brně bude příští rok olympiáda dětí a mládeže

ČTK ČTK
27. 4. 2016 12:58
Smlouvu o jejím pořádání dnes v Brně slavnostně podepsali předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČOV/flickr.com

Brno  - Do Brna zavítají příští rok Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže. Uskuteční se od 24. do 28. června ve 23 sportech za účasti téměř 3800 startujících. Smlouvu o jejich pořádání dnes v Brně slavnostně podepsali předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Do jihomoravské metropole zavítá tato akce po dvanácti letech. Poprvé v historii letních olympiád se bude soutěžit v synchronizovaném plavání a do programu se vrátí dráhová cyklistika, sportovní a moderní gymnastika.

"Jsme moc pyšní na tuto akci, která patří k nejdůležitějším projektům Českého olympijského výboru. Je zaměřena na špičkové sportovce ve své kategorii, kteří se stávají pro své vrstevníky vzory," uvedl Kejval.

Srdcem olympiády bude vesnice situovaná v areálu Vysokého učení technického v Králově Poli. Téměř polovina sportovišť bude do deseti minut dostupná pěšky.

Poprvé se letní olympiáda uskutečnila v roce 2003 v Pardubicích. Brno naváže na zimní olympiádu dětí a mládeže, která se letos v lednu konala v Ústeckém kraji

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy