V Aucklandu postoupila i Kristýna Plíšková, Šafářová vypadla

ČTK Sport ČTK , Sport
31. 12. 2013 9:00
Kristýna Plíšková napodobila své dvojče Karolínu a také ona postoupila na turnaji v Aucklandu do druhého kola. Vstup do sezony se nepovedl Lucii Šafářové, kterou v prvním kole vyřadila Moritaová.
Kristýna Plíšková si poradila s Yanine Wickmayerovou a zahraje si v Aucklandu 2. kolo. | Foto: ČTK

Auckland - Kristýna Plíšková napodobila své dvojče Karolínu a také ona postoupila na turnaji v Aucklandu do druhého kola. Vstup do sezony se naopak nepovedl Lucii Šafářové, kterou v prvním kole vyřadila Japonka Ajumi Moritaová.

Jednadvacetiletá Plíšková se do hlavní soutěže na Novém Zélandu dostala z kvalifikace a v prvním kole narazila na vítězku turnaje z roku 2010 a loňskou finalistku Yaninu Wickmayerovou.

Češka, které patří v žebříčku 130. místo, favorizovanou Belgičanku zdolala za hodinu 7:6, 6:0 a vyhrála spolu s kvalifikací čtvrtý zápas za sebou.

O své první čtvrtfinále na okruhu WTA bude vítězka wimbledonské juniorky z roku 2010 bojovat s pátou nasazenou Jamie Hamptonovou z USA. Karolína Plíšková, jež postoupila v pondělí, se v druhém kole utká s turnajovou trojkou Kirsten Flipkensovou z Belgie.

Šafářová nevyužila setbol

Kromě dvojčat Plíškových už se Češkám v Aucklandu ve dvouhrách nedařilo. Po Andree Hlaváčkové dnes vypadla také její nová deblová partnerka Šafářová, jež prohrála s Moritaovou 6:7, 2:6.

Šestá nasazená Češka přitom měla v prvním setu za stavu 6:5 při podání soupeřky setbol, ale nevyužila ho a následný tie-break ztratila hladce 2:7. Šanci měla ještě v druhé sadě, kdy získala brejk na 2:1, ve zbývajícím průběhu však vyhrála jen jeden game a po hodině a půl se loučila.

Ženy - Auckland:

Dvouhra - 1. kolo:

Kristýna Plíšková - Wickmayerová (Belg.) 7:6 (7:3), 6:0, Moritaová (Jap.) - Šafářová (6) 7:6 (7:2), 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Hlaváčková, Šafářová (1) - Grandinová, Klemenschitsová (JAR/Rak.) 6:4, 7:6 (7:3), Hradecká, Krajicková (3-ČR/Niz.) - Domínguezová, Muguruzaová (Šp.) 6:1, 6:2, Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková - Paszeková, Vandewegheová (Rak./USA) 7:5, 3:6, 10:7.

před 32 minutami

Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne v KHL

Brankář Jakub Kovář se stal prvním českým hokejistou, který byl v nové sezoně zařazen mezi nejlepší hráče na svém postu v Kontinentální lize. Opora Jekatěrinburgu byla vyhlášena nejlepším gólmanem druhého týdne soutěže.

Kovář si minulý týden připsal premiérové čisté konto, když zlikvidoval všechny střely hokejistů Ufy. Ve druhém zápase pak pomohl Avtomobilistu porazit 3:2 po samostatných nájezdech Magnitogorsk. Odchytal tak 103:45 minuty a v průměru inkasoval 0,96 branek.