reklama
 
 

V akrobatických skocích zvítězila Běloruska Cuperová

14. 2. 2014 20:04
Akrobatická skokanka Alla Cuperová z Běloruska triumfovala v olympijské soutěži v Soči a při páté účasti pod pěti kruhy získala první medaili.

Soči - Akrobatická skokanka Alla Cuperová z Běloruska triumfovala v olympijské soutěži v Soči a při páté účasti pod pěti kruhy získala první medaili. Za téměř pětatřicetiletou lyžařkou skončily Sü Meng-tchao z Číny a australská obhájkyně zlata z Vancouveru Lydia Lassilaová.

Cuperová, které bude pětatřicet v dubnu, startuje na hrách už od Nagana 1998, kde se představila ještě barvách rodné Ukrajiny. Poté už reprezentovala Bělorusko, nicméně jejím maximem zůstalo páté místo z olympijské premiéry.

Tento výsledek už vylepšila postupem do třetího finále, v němž se podle nového systému představily jen čtyři nejlepší akrobatky z předchozích kol. Cuperová v něm startovala jako první a poté, co dostala od rozhodčích 98,01 bodu, čekala na to, co předvedou její soupeřky.

Ani jedna ze zbylých tří finalistek však nezvládla závěr svého skoku. Nejhůř dopadla Číňanka Li Ni-na, jejíž sny o zlatu po stříbru z předchozích her ve Vancouveru a Turíně vzaly za své po pádu do hlubokého sněhu v doskočišti. Neutrpěla žádné zranění, ale medaile jí tentokrát unikla.

Na stupních vítězů ji zastoupila třiadvacetiletá Sü Meng-tchao, jejíž dopad byl nejlepší z těch nepovedených. Dvaatřicetiletá Australanka Lassilaová, jež startovala na čtvrtých hrách, brala bronz.

Výsledky:

autor: ČTK | 14. 2. 2014 20:04

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama