V 54 letech je hráč curlingu nejstarším účastníkem ZOH

7. 2. 2006 9:29
Američan Scott Baird, který bude startovat na olympiádě v Turíně v curlingu, se stane historicky nejstarším aktivním účastníkem zimních her. Ve chvíli, kdy v Itálii nastoupí k prvnímu zápasu, mu bude přesně 54 let a 282 dní.

Bezmála o rok tak překoná dosavadního rekordmana Jamese Coatese z Velké Británie, který závodil na skeletonu v roce 1948 ve Svatém Mořici. Baird se ve svém věku dočká olympijské premiéry. "Curling je jako golf: sport na celý život," uvedl podle agentury SID sportovec, který na konec kariéry ještě nemyslí. "Chci pokračovat ještě deset let nebo tak nějak. Ke konci už ale jenom v klubu," dodal.

Baird je o čtyřicet let starší než nejmladší účastnice turínské olympiády, čínská snowboardistka Sun Č'-feng. Největším rodinným klanem budou argentinští sourozenci Simari-Birknerové ve sjezdovém lyžování. Na svazích v Sestriere budou startovat sestry Maria Belen i Macarena a jejich bratr Christian Javier. Otec Mario obě své dcery trénuje. V české výpravě se rovněž na lyžařských svazích bude pohybovat rodina Záhrobských. Sourozenci Šárka a Petr budou závodit, jejich otec je trénuje.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Lang facebookovým příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu na adresu Zemana mimo jiné napsal, že "je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini". Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Langa státní zastupitelství obžalovalo za podněcování k trestnému činu, hrozilo mu až dvouleté vězení. Žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest. Bývalý radní u soudu nepopřel, že na svém soukromém profilu příspěvek zveřejnil, odmítl však, že se dopustil trestného činu. Podle svých slov pouze naplňoval svá ústavní práva.

Lang loni reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 47 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
Další zprávy