Uzbecký zápasník Tigijev přišel kvůli dopingu o bronz z her

ČTK ČTK
7. 11. 2012 19:19
Mezinárodní olympijský výbor odebral uzbeckému zápasníkovi Soslanu Tigijevovi bronz z her v Londýně.
Foto: Reuters

Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor odebral uzbeckému zápasníkovi Soslanu Tigijevovi bronz z her v Londýně.

Zástupci MOV dnes oficiálně potvrdili jeho diskvalifikaci kvůli dopingu s tím, že medaili v kategorii do 74 kg ve volném stylu dodatečně získá Maďar Gábor Hatos, jenž v srpnu na olympiádě prohrál s Tigijevem zápas o třetí místo.

Devětadvacetiletý volnostylař se tak stal druhým sportovcem, který musel kvůli pozitivnímu dopingovému testu vrátit medaili z londýnských olympijských her.

Tigijev, jenž vybojoval v roce 2008 v Pekingu olympijské stříbro, měl prý pozitivní nález na zakázaný stimulant methylhexaneamin.

Běloruská koulařka Naděžda Ostapčuková přišla kvůli pozitivnímu testu na steroid metenolon o zlato, to připadlo Valerii Adamsové z Nového Zélandu.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy