Úvodní závod sdruženářů vyhrál obhájce Lamy Chappuis

ČTK ČTK
26. 11. 2010 17:25
1. Lamy Chappuis, 2. Frenzel, 3. Stecher
Sdruženář Jason Lamy Chapuis slaví vítězství
Sdruženář Jason Lamy Chapuis slaví vítězství | Foto: Reuters

Kuusamo - Úvodní závod Světového poháru sdruženářů v Kuusamu vyhrál Francouz Jason Lamy Chappuis, jenž obhajuje celkové prvenství z minulého ročníku.

Za ním skončili druhý Němec Eric Frenzel a třetí Rakušan Mario Stecher. Z českých lyžařů bodoval pouze osmnáctý Tomáš Slavík.

Ten díky skoku dlouhému 127,5 metru figuroval před běžeckou částí na 14. příčce, poté si mírně pohoršil a v cíli měl dvouapůlminutové manko na vítěze.

"Chtěl jsem do patnáctky, ale pro začátek je to snad dobré. Trochu jsem se schovával ve druhém a třetím kole, abych pošetřil síly na finiš," komentoval závod Slavík.

Čtěte také: Bauerovi a spol. se v Kuusamu nedařilo, vládli Norové

Ostatním jeho kolegům se nevydařila skokanská část a Pavel Churavý s Miroslavem Dvořákem do běhu už ani nenastoupili.

"Na můstku se točil vítr, ale na Kuusamo to byly ještě slušné podmínky. Kluci moc neskočili a v takové zimě si nechtěli zahrávat se zdravím, aby nepokazili celou sezonu," vysvětlil jejich absenci v běžecké stopě Slavík.

Ve více než desetistupňovém mrazu se statečně pral mladý Petr Kutal, nakonec ale obsadil poslední 53. místo.

Úvodní závod SP v severské kombinaci:

1. Lamy Chappuis (Fr.) 28:33,5, 2. Frenzel (Něm.) -6,6, 3. Stecher -11,7, 4. Gottwald (oba Rak.) -15,3, 5. Kircheisen (Něm.) -32,4, 6. Schmid (Nor.) -1:15,5, 7. Edelmann (Něm.) -1:31,3, 8. Bieler (Rak.) -1:39,9, 9. Kokslien (Nor.) -1:43,9, 10. Braud (Fr.) -1:48,2, ...18. Slavík -2:23,5, 53. Kutal -9:25,2, Dvořák a Churavý do běhu nenastoupili.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy