Utah v důležitém zápase o osmé místo v konferenci zdolal Houston

24. 2. 2016 9:35
Utah vedený Gordonem Haywardem zdolal v souboji o osmou příčku v Západní konferenci basketbalové NBA až po prodloužen Houston 117:114.
Radost hráčů Utahu.
Radost hráčů Utahu. | Foto: Reuters

Portland - Basketbalisté Utahu zvítězili v přímé bitvě o osmé místo v Západní konferenci NBA nad Houstonem 117:114 po prodloužení a vystřídali soupeře na postupové pozici pro play off. Čtvrté porážce Rockets z posledních pěti zápasů nezabránili ani James Harden, který domácím nastřílel 42 bodů, s Dwightem Howardem, autorem 13 bodů a 16 doskoků.

Domácí vedl Gordon Hayward s 28 body, Derrick Favors přidal 19 bodů a 12 doskoků, Trevor Ariza 18 bodů. Jazzmani teprve ve čtvrtek získali rozehrávače Shelvina Macka, který se hned v druhém utkání v dresu Utahu posunul do základní sestavy a přispěl k výhře 17 body.

"V prodloužení měl zápas jednoznačně atmosféru play off. Ještě před rokem bychom takový zápas ztratili v poslední čtvrtině, ale rosteme jako tým. Zlepšujeme se a učíme se z našich chyb," řekl podkošový hráč Utahu Trevor Booker.

Rozehrávači Damian Lillard a C. J. McCollum nastříleli po 34 bodech a pomohli Portlandu k výhře nad Brooklynem 112:104. Vítězné tažení Trail Blazers trvá už šest zápasů a zažívají nejlepší sérii v sezoně. Lillard překonal hranici 30 bodů už popáté za sebou, což se v rámci klubu naposledy povedlo Geoffovi Petriemu v sezoně 1970/71. Brooklynu nestačilo 36 bodů a 10 doskoků Brooka Lopeze.

Sacramento dokázalo zvítězit na hřišti Denveru 114:110. Kings přitom ve druhé půli promrhali sedmnáctibodový náskok, ale v závěru měli navrch. DeMarcus Cousins k výhře přispěl 39 body, Nuggets měli osm hráčů v dvouciferných číslech.

NBA:

Denver - Sacramento 110:114, Philadelphia - Orlando 115:124, Portland - Brooklyn 112:104, Utah - Houston 117:114 po prodl., Washington - New Orleans 109:89.

4. Denver 57 22 35 38,6
5. Minnesota 57 18 39 31,6