Utah si v NBA zajistil play off, Philadelphia má 14. výhru v řadě

9. 4. 2018 9:44
Utah Jazz se v noci na pondělí stal teprve čtvrtým týmem Západní konference, který už má jisté play off
JJ Redick (Philadelphia 76ers)
JJ Redick (Philadelphia 76ers) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Utahu si v NBA výhrou 112:97 v Los Angeles nad Lakers zajistili dva zápasy před koncem základní části postup do play off jako teprve čtvrtý tým v Západní konferenci. Philadelphia porazila na svém hřišti Dallas 109:97 a má čtrnáctou výhru v řadě. Poprvé od roku 2001 navíc dosáhla na 50 vítězství v základní části a do play off nepůjde z horší než čtvrté pozice.

Série 14 výher znamená pro Sixers druhou nejdelší vítěznou šňůrou v historii klubu. Rekordem je 18 úspěchů z roku 1966. O výhře nad Dallasem rozhodli domácí hráči ve druhé čtvrtině šňůrou 19:2. V poločase vedli dvouciferným rozdílem a ve zbytku zápasu ho kontrolovali. Střelecky je táhl J. J. Redick s 18 body, Ben Simmons nasbíral 16 bodů a 9 asistencí. Dallasu nepomohlo 21 bodů Harrisona Barnese, Dennis Smith Jr. přidal 20 bodů a 11 asistencí.

Utah byl dlouho mimo příčky pro play off, ale 16 výhrami z posledních 19 zápasů přeskočil konkurenci. O zbylá čtyři postupová místa na Západě se pere pět týmů s téměř shodnou bilancí. Lídrem Jazz proti Lakers byl Donovan Mitchell s 28 body, devíti doskoky a osmi asistencemi.

Indiana přehrála Charlotte 123:117 díky výkonu hráčů z lavičky, náhradníci Pacers nastříleli 72 bodů. Nejvíce se dařilo Domantisu Sabonisovi s 30 body, lídr základní pětky Victor Oladipo přidal 27 bodů. Na straně Hornets byl nejlepším střelcem také náhradník Malik Monk s 22 body. Hráči Charlotte proměnil čtyřicet z 80 střeleckých pokusů, ale muselo je mrzet 21 ztrát.

Atlanta po velkém obratu v poslední čtvrtině zvítězila v Bostonu 112:106. Hawks ještě deset minut před koncem prohrávali o třináct bodů, ale závěr jim vyšel dokonale. Nejlepším střelcem utkání byl atlantský Taurean Prince, který proměnil sedm z osmi trojkových pokusů a dostal se na 33 bodů. Do dvouciferných čísel byli i všichni zbylí členové základní pětky Hawks a ještě náhradník Isaiah Taylor.

Jeden z nejlepších střeleckých výkonů v sezoně předvedli hráči Memphisu, kteří přestříleli Detroit 130:117. Zápas se vydařil náhradníkovi MarShonu Brooksovi, jenž za 25 minut na hřišti přispěl k výhře 25 body. Sedm dvouciferných střelců Detroitu vedl Anthony Tolliver s 19 body, Andre Drummond ke 12 bodům přidal 18 doskoků.

Phoenix prohrál 100:117 s mistrovským Golden State a už nic nezmění na pozici nejslabšího týmu ligy. Před posledním zápasem sezony má na kontě jen 20 výher. Při losování pořadí na draftu tak bude mít šanci 25 procent na první výběr.