Keňský mladík Kiprop vyhrál půlmaraton v Ústí v osobním rekordu

15. 9. 2018 17:38
Poslední velký silniční závod v běhu v letošní sezóně hostilo Ústí nad Labem. Vyhrál keňský mladík Kiprop v rekordním čase.
Keňský běžec Stephen Kiprop.
Keňský běžec Stephen Kiprop. | Foto: ČTK

Ústí nad Labem - Vítězem půlmaratonu v Ústí nad Labem se stal devatenáctiletý Keňan Stephen Kiprop v osobním rekordu 59:41. O 44 sekund porazil krajana Barseliuse Kipyega, který v závodě útočil na třetí triumf za sebou. Třetí skončil další keňský běžec Abel Kipchumba.

Také v ženské kategorii obsadily kompletní stupně vítězů zástupkyně vytrvalecké velmoci Keni. Nejrychlejší byla Diana Chemtaiová Kipyokeiová za 1:07:17.

Roli domácí vytrvalecké jedničky potvrdil Jiří Homoláč, který obsadil výkonem 1:05:12 šestnácté místo za africkými a japonskými běžci. Mezi českými ženami byla při neúčasti Evy Vrabcové Nývltové, která odřekla start kvůli bolavým achilovkám, nejlepší na jedenáctém místě Marcela Joglová s časem 1:18:56.