USK zvládl i druhý domácí zápas v Evropské lize, výhru nad Polkowicemi řídily Elhotová a Hanušová

25. 10. 2017 23:52
Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly i druhé domácí utkání v této sezoně Evropské ligy a porazily Polkowice 72:66. Zlepšily si tak náladu po minulé smolné prohře na palubovce Galatasaraye. Triumf USK režírovaly zejména české reprezentantky Kateřina Elhotová a Alena Hanušová, které dohromady daly 38 bodů. V Evropském poháru FIBA naopak proti italským soupeřům neuspěly KP Brno a Nymburk a stále čekají na první vítězství.
Kateřina Elhotová
Kateřina Elhotová | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pražanky se mohly od začátku opřít o střelbu z dálky, která jim v předchozích dvou zápasech příliš nefungovala. Tentokrát ale Kateřina Elhotová a Hanušová daly už v první čtvrtině po dvou trojkách. Pod košem se však prosazovaly hodně těžko a v ideálním rozpoložení nebyly zahraniční opory. Proto se USK nedařilo soupeři výrazněji odskočit.

Naopak v úvodu druhé půle Polkowice rychle utekly na pět bodů, ale české mistryně dobře zareagovaly, zkvalitnily obranu a šňůrou 19:4 získaly před poslední čtvrtinou desetibodové vedení. Zasloužila se o to zejména kapitánka Elhotová, která zatím zůstávala v sezoně za očekáváním, ale dnes byla spolu s Hanušovou hlavní oporou. K 18 bodům přidala také pět doskoků a pět asistencí a byla druhou nejužitečnější hráčkou zápasu těsně za Hanušovou, která připsala 20 bodů, pět doskoků a dva bloky.

Hráčky Polkowic ztratily jistotu a nedokázaly najít recept, jak se vrátit do zápasu. Zvlášť když se jim na rozdíl od USK nedařila střelba z dálky a za celý zápas daly jedinou trojku. Pražanky si tak výhru už v klidu pohlídaly.

První minuty v dresu USK odehrála Američanka DeWanna Bonnerová, která se vrací do hry po roční mateřské pauze. Za 12 minut stihla pět bodů a šest doskoků.

3. kolo skupiny A Evropské ligy basketbalistek:

ZVVZ USK Praha - Polkowice 72:66 (19:16, 34:34, 55:45)

Nejvíce bodů: Hanušová 20, Kateřina Elhotová 18, Zahuiová 13, Xargayová 9 - Dikeulakuová-Babkinová 16, Fagbenleová 12, Spanuová, Holmesová a Clarková po 10.

Další výsledky: Šoproň - Dynamo Kursk 74:88, Villeneuve - Castors Braine 81:71, Bourges - Galatasaray Istanbul 72:74. Pořadí: 1. Kursk 6, 2. Šoproň 5, 3. USK 5, 4. Villeneuve 5, 5. Galatasaray 5, 6. Bourges 4, 7. Polkowice 3, 8. Braine 3.

3. kolo Evropského poháru FIBA basketbalistek:

Skupina H

Nymburk - Ragusa (It.) 58:74 (12:20, 30:36, 44:52)

Nejvíce bodů: Vaughnová 24, Chomenčuková 11, Linskensová 10 - Hambyová 28, Ndour Gueyeová 15, Formicaová 8.

Další výsledek: Szekszárd - Barreiro 91:65. Pořadí: 1. Ragusa 6, 2. Szekszárd 5, 3. Barreiro  4, 4. Nymburk 3.

Skupina I

Reyer Benátky - KP Brno 83:52 (23:7, 48:24, 63:40)

Nejvíce bodů: Williamsová 12, Růžičková 12, Madearová 10 - Šujanová 12, Andělová 8, Verlíková 7.

Další výsledek: Fribourg - Wassebrurg 59:56. Pořadí: 1. Benátky 6, 2. Fribourg 5, 3. Wasserburg 4 4. KP Brno 3.

před 5 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.