USK zvládl i druhý domácí zápas v Evropské lize, výhru nad Polkowicemi řídily Elhotová a Hanušová

25. 10. 2017 23:52
Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly i druhé domácí utkání v této sezoně Evropské ligy a porazily Polkowice 72:66. Zlepšily si tak náladu po minulé smolné prohře na palubovce Galatasaraye. Triumf USK režírovaly zejména české reprezentantky Kateřina Elhotová a Alena Hanušová, které dohromady daly 38 bodů. V Evropském poháru FIBA naopak proti italským soupeřům neuspěly KP Brno a Nymburk a stále čekají na první vítězství.
Kateřina Elhotová
Kateřina Elhotová | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pražanky se mohly od začátku opřít o střelbu z dálky, která jim v předchozích dvou zápasech příliš nefungovala. Tentokrát ale Kateřina Elhotová a Hanušová daly už v první čtvrtině po dvou trojkách. Pod košem se však prosazovaly hodně těžko a v ideálním rozpoložení nebyly zahraniční opory. Proto se USK nedařilo soupeři výrazněji odskočit.

Naopak v úvodu druhé půle Polkowice rychle utekly na pět bodů, ale české mistryně dobře zareagovaly, zkvalitnily obranu a šňůrou 19:4 získaly před poslední čtvrtinou desetibodové vedení. Zasloužila se o to zejména kapitánka Elhotová, která zatím zůstávala v sezoně za očekáváním, ale dnes byla spolu s Hanušovou hlavní oporou. K 18 bodům přidala také pět doskoků a pět asistencí a byla druhou nejužitečnější hráčkou zápasu těsně za Hanušovou, která připsala 20 bodů, pět doskoků a dva bloky.

Hráčky Polkowic ztratily jistotu a nedokázaly najít recept, jak se vrátit do zápasu. Zvlášť když se jim na rozdíl od USK nedařila střelba z dálky a za celý zápas daly jedinou trojku. Pražanky si tak výhru už v klidu pohlídaly.

První minuty v dresu USK odehrála Američanka DeWanna Bonnerová, která se vrací do hry po roční mateřské pauze. Za 12 minut stihla pět bodů a šest doskoků.

3. kolo skupiny A Evropské ligy basketbalistek:

ZVVZ USK Praha - Polkowice 72:66 (19:16, 34:34, 55:45)

Nejvíce bodů: Hanušová 20, Kateřina Elhotová 18, Zahuiová 13, Xargayová 9 - Dikeulakuová-Babkinová 16, Fagbenleová 12, Spanuová, Holmesová a Clarková po 10.

Další výsledky: Šoproň - Dynamo Kursk 74:88, Villeneuve - Castors Braine 81:71, Bourges - Galatasaray Istanbul 72:74. Pořadí: 1. Kursk 6, 2. Šoproň 5, 3. USK 5, 4. Villeneuve 5, 5. Galatasaray 5, 6. Bourges 4, 7. Polkowice 3, 8. Braine 3.

3. kolo Evropského poháru FIBA basketbalistek:

Skupina H

Nymburk - Ragusa (It.) 58:74 (12:20, 30:36, 44:52)

Nejvíce bodů: Vaughnová 24, Chomenčuková 11, Linskensová 10 - Hambyová 28, Ndour Gueyeová 15, Formicaová 8.

Další výsledek: Szekszárd - Barreiro 91:65. Pořadí: 1. Ragusa 6, 2. Szekszárd 5, 3. Barreiro  4, 4. Nymburk 3.

Skupina I

Reyer Benátky - KP Brno 83:52 (23:7, 48:24, 63:40)

Nejvíce bodů: Williamsová 12, Růžičková 12, Madearová 10 - Šujanová 12, Andělová 8, Verlíková 7.

Další výsledek: Fribourg - Wassebrurg 59:56. Pořadí: 1. Benátky 6, 2. Fribourg 5, 3. Wasserburg 4 4. KP Brno 3.