Hráčky USK už mají jisté play off Evropské ligy, Montpellier udolaly 58:55

Aktualizováno 1. 2. 2017 22:16
Basketbalistky USK vyhrály v nejvyšší evropské klubové soutěži už pátý zápas po sobě a mají naději mít v play off výhodu domácí palubovky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Montpellier - Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály na hřišti Montpellieru 58:55 a definitivně si zajistily tři kola před koncem základní skupiny postup do play off Evropské ligy. Zároveň se pátou výhrou v řadě udržely na druhém místě tabulky znamenajícím výhodu domácího prostředí ve vyřazovacích bojích.

Pražanky začaly velmi dobře a první čtvrtinu vyhrály 18:6. Do poločasu těžily z pevné obrany a držely dvouciferný náskok. Po změně stran jim ale defenziva už tolik nefungovala a dovolily domácím šňůru 11:0. Ani jednou však české mistryně soupeře nepustily do vedení.

Montpellier sice až do posledních vteřin držel naději alespoň na prodloužení, ale hostující hráčky zvládly zkušeně koncovku. V posledních dvou minutách nedovolily soupeři ani bod a ubránily důležité vítězství.

Nejlepší hráčkou utkání byla s 18 body a osmi doskoky pivotka USK Kia Vaughnová. Proti úporné obraně francouzského celku se však příliš neprosazovaly hráčky z perimetru. Nejlepší hráčka soutěže Sonja Petrovičová tentokrát dala jen osm bodů. Basketbalistkám USK se nedařila ani střelba, ale pomohly si doskoky. Pod košem jasně dominovaly a posbíraly o 21 míčů více.

Utkání 11. kola Evropské ligy basketbalistek:

Skupina A:

Montpellier - ZVVZ USK Praha 55:58 (6:18, 22:32, 46:48)

Nejvíce bodů: Godinová 13, Mannová 10, Lardyová a Michelová po 7 - Vaughnová 18, Dupreeová 11, Petrovičová 8. Fauly: 11:15. Trestné hody: 8/6 - 4/3. Trojky: 1:3. Doskoky: 28:49.

Mersin Büyüksehir - Schio 65:61, Dynamo Kursk - Fenerbahce Istanbul 86:79, Wisla Krakov - Györ 66:47.

Skupina B:

Šoproň - Orenburg 69:89, Polkowice - Salamanca 71:75, Villeneuve - Hatay Büyüksehir 71:72 (za domácí Štěpánová 7 bodů), Bourges - Jekatěrinburg 63:97.

1. Jekatěrinburg 11 10 1 917:693 21
2. Orenburg 11 8 3 719:670 19
3. Salamanca 11 6 5 790:737 17
4. Bourges 11 6 5 728:727 17
5. Villeneuve 11 5 6 754:773 16
6. Šoproň 11 4 7 750:827 15
7. Hatay Büyüksehir 11 4 7 687:805 15
8. Polkowice 11 1 10 675:788 12