Určíte vítěze? Anglie řeší neuvěřitelně těsný finiš, nepomohla ani cílová fotografie

Rudolf Černík Rudolf Černík
4. 4. 2021 16:35
Kdo teda vyhrál? Fanoušci dostihů v Anglii řeší neuvěřitelně těsný finiš závodu na dráze v Chelmsfordu.
Fotofiniš dostihu v Chelmsfordu. Vítězem byl prohlášen kůň nahoře.
Fotofiniš dostihu v Chelmsfordu. Vítězem byl prohlášen kůň nahoře. | Foto: RacingTV

Z poslední zatáčky klání na jednu míli se jako první vyřítil Crazy Spin s Kieranem O’Neillem v sedle a po celou cílovou rovinku si udržoval náskok.

Jenže Anniemation s žokejem Rhysem Clutterbuckem předvedl skvělý finiš a na soupeře zle dotíral. Stihl to? Kdo proťal pomyslnou pásku první?

To si nikdo netroufal odhadnout. Ještě dlouho po skončení dostihu zkoumali rozhodčí cílovou fotografii. Nakonec určili, že vítězem je Crazy Spin.

Jak je zvykem, pořadatelé pak fotofiniš zveřejnili. A mezi fanoušky se rozjela diskuse, podle čeho mohli stewardi rozsoudit, kdo vyhrál.

"Tohle je prostě nerozhodný závod. Kdybych měl vsazeno na sedmičku, stěžoval bych si," napsal jeden z příznivců na sociálních sítích.

"Je to směšné, že se snaží najít vítěze podle takovéhle fotky. Mnohem spravedlivější by bylo, kdyby to mohli prohlásit za nerozhodné," přidal se další.

Jiný fanoušek, který měl zřejmě vsazeno na Crazy Spin, ovšem v nadsázce tvrdil: "Vyhrál o parník. Já to beru."

V anketě čtenářů deníku The Sun se 41 procent hlasujících vyslovilo, že spor nelze rozhodnout, 40 procent označilo jako prvního Crazy Spin a 19 procent vybralo Anniemation.

Co vy, troufnete si určit vítěze?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy