Upřímný Štěpánek: Kaderku nechci v šatně, trvá to už osm let

Sport Sport
5. 3. 2015 10:02
Nejnovější mediální přestřelka potvrdila špatné vztahy mezi Radkem Štěpánkem a prezidentem tenisového svazu Ivo Kaderkou.
Ivo Kaderka na jednom z daviscupových utkání v minulosti.
Ivo Kaderka na jednom z daviscupových utkání v minulosti. | Foto: Eduard Erben

Praha - Fakt, o kterém se v tenisových kuloárech příliš nemluví, je potvrzen. Šéf tenisového svazu Ivo Kaderka nesmí během zápasů Davisova poháru do šatny českého týmu. Jedná se o podmínku Radka Štěpánka, kterou si vyžádal při svém návratu do daviscupové reprezentace v roce 2007.

"Jedna z mých zásadních podmínek návratu do týmu v roce 2007 byla, že se ke mně pan Kaderka nepřiblíží na tři metry. Pokud jsem byl v týmu já, tak v šatně nikdy nebyl. Asi má krátkou paměť, když si nepamatuje, že jsme ji před ním v Chorvatsku v roce 2009 dokonce zamkli,“ řekl dvojnásobný šampion soutěže deníku Blesk.

Štěpánek: Když lžou jiní, já nebudu

Šlo o reakci na Kaderkovo prohlášení, podle něhož má se všemi reprezentanty přátelské vztahy. Štěpánek ale hovoří o naprostém opaku a ve čtvrtek dopoledne své stanovisko ještě jednou zdůraznil na svém facebookovém profilu.

"Téma daviscupová šatna je staré a já bych se k němu nikdy nevracel, kdyby ho jiní zbytečně neotevřeli a já nebyl následně dotázán. Ale když lžou jiní, tak já nebudu! A tak to, co dnes píší v novinách, je pravda všeobecně známá a věrně popisuje 8 let trvající stav," vysvětlil Štěpánek, který kvůli zranění nebude hrát utkání prvního kola proti Austrálii.

"Některé věci a někteří lidé jsou v některých situacích absolutně nepodstatní. Hlavní teď je, ať kluci o víkendu vybojují tři body a postoupí do druhého kola. Kluci pojďte, jedu fandit!!!" dodal Štěpánek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy