Unikát v Česku i na světě. Vzniká nový dokument o českých baseballistech

Sport Sport, Ján Jabrocký
27. 2. 2020 18:31
V Česku se rodí unikátní baseballový dokument, který ponese název Inbetween. Vzniká pod  dohledem bratří Jakuba a Michala Ondráčkových a zkušeného kameramana Tomáše Moravce.
Video: Sport

Moravec má za sebou účast v mnoha projektech a v minulosti natočil třeba dokument Baseball mezi kaktusy pro Českou televizi, který mapoval českou cestu kvalifikačními boji o postup na World Baseball Classic 2017.

Nyní před začátkem další kvalifikace přichází baseballisté Jakub a Michal Ondráček s novým projektem, jenž si dal za cíl zachytit fenomén, který dělá český baseball unikátním ve světovém měřítku. Aktuálně se pro něj snaží sehnat 600 000 korun přes crowfoundingový server Hithit.com. Zatím vybrali asi šesti potřebných financí. 

"Máme za sebou jen pár natáčecích dnů, kdy jsme si to téma trochu oťukali a vytvořili jsme trailer se kterým teď projekt chceme představit veřejnosti. Asi nejnáročnější je to, že musíme pracovat s předpokladem, že bude crowdfundingová kampaň úspěšná a budeme moct dokument natočit," řekl pro Aktuálně.cz mladší z bratrů Jakub Ondráček.

Ten v minulosti stál i za projektem Generace s názorem, která měl dostat mladé lidi k hlasovacím urnám.

A co je vedlo k natočení dokumentu o baseballu? "Unikátní situace v českém baseballu. To, co z něj dělá unikát mezi sporty v České republice a možná i ve světovém měřítku," pokračuje Jakub Ondráček.

"Někdo by mohl namítnout, že přece existují i další sporty, kde jsou sportovci amatéři, také úspěšní na světové úrovni. Jenže baseball je úplně jiná kategorie. Jde o jeden z nejrozšířenějších sportů z nejnavštěvovanější ligou na světě. Na světový šampionát pak přes tohle všechno přijede český národní tým, který tvoří převážně kluci s běžným zaměstnáním a těm profíkům dokážou konkurovat. Doktor, hasič, právník a další. Podle nás je to fascinující příběh."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy