Unikát v Česku i na světě. Vzniká nový dokument o českých baseballistech

Sport Sport, Ján Jabrocký
27. 2. 2020 18:31
V Česku se rodí unikátní baseballový dokument, který ponese název Inbetween. Vzniká pod  dohledem bratří Jakuba a Michala Ondráčkových a zkušeného kameramana Tomáše Moravce.
Video: Sport

Moravec má za sebou účast v mnoha projektech a v minulosti natočil třeba dokument Baseball mezi kaktusy pro Českou televizi, který mapoval českou cestu kvalifikačními boji o postup na World Baseball Classic 2017.

Nyní před začátkem další kvalifikace přichází baseballisté Jakub a Michal Ondráček s novým projektem, jenž si dal za cíl zachytit fenomén, který dělá český baseball unikátním ve světovém měřítku. Aktuálně se pro něj snaží sehnat 600 000 korun přes crowfoundingový server Hithit.com. Zatím vybrali asi šesti potřebných financí. 

"Máme za sebou jen pár natáčecích dnů, kdy jsme si to téma trochu oťukali a vytvořili jsme trailer se kterým teď projekt chceme představit veřejnosti. Asi nejnáročnější je to, že musíme pracovat s předpokladem, že bude crowdfundingová kampaň úspěšná a budeme moct dokument natočit," řekl pro Aktuálně.cz mladší z bratrů Jakub Ondráček.

Ten v minulosti stál i za projektem Generace s názorem, která měl dostat mladé lidi k hlasovacím urnám.

A co je vedlo k natočení dokumentu o baseballu? "Unikátní situace v českém baseballu. To, co z něj dělá unikát mezi sporty v České republice a možná i ve světovém měřítku," pokračuje Jakub Ondráček.

"Někdo by mohl namítnout, že přece existují i další sporty, kde jsou sportovci amatéři, také úspěšní na světové úrovni. Jenže baseball je úplně jiná kategorie. Jde o jeden z nejrozšířenějších sportů z nejnavštěvovanější ligou na světě. Na světový šampionát pak přes tohle všechno přijede český národní tým, který tvoří převážně kluci s běžným zaměstnáním a těm profíkům dokážou konkurovat. Doktor, hasič, právník a další. Podle nás je to fascinující příběh."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy