Unavený Bolt chtěl lepší čas: Dnes to nebylo Zpívání v dešti

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 8. 2013 6:00
Mistr světa v běhu na 100 metrů Usain Bolt chtěl moskevským divákům předvést ve finále mistrovství světa lepší čas než 9,77 sekundy, ale déšť nad Lužnikami mu to nedovolil.
Usain Bolt si návratu na trůn v závodě na 100 metrů. Kvůli únavě si však odpustil řadu svých šoumenských kousků.
Usain Bolt si návratu na trůn v závodě na 100 metrů. Kvůli únavě si však odpustil řadu svých šoumenských kousků. | Foto: Reuters

Moskva - Mistr světa v běhu na 100 metrů Usain Bolt chtěl moskevským divákům předvést ve finále mistrovství světa lepší čas než 9,77 sekundy, ale déšť nad Lužnikami mu to nedovolil.

Přesto byl slavný Jamajčan šťastný, že po předloňském nezdaru v Tegu, kde byl kvůli předčasnému startu ve finále nejkratšího sprintu diskvalifikován, má další zlatou medaili.

"Potřebuji si teď odpočinout"

"Chtěl jsem zaběhnout trochu lepší čas, ale kvůli počasí to nešlo," řekl po závodu Bolt, který před startem do kamer naznačoval, že by nejraději běžel s deštníkem.

"Dneska to nebylo Zpívání v dešti, ale běhání v dešti," připomněl s úsměvem název slavné písně.

"Teď se cítím fajn, jen jsem trochu unavený. Potřebuju si odpočinout," prohlásil šestadvacetiletý Jamajčan, jehož v Moskvě ještě čeká obhajoba titulů na 200 metrů a ve sprinterské štafetě.

Na kontě má už celkem osm medailí z MS, a pokud získá další dvě, vyrovná se co do počtu cenných kovů ze šampionátů slavnému Carlu Lewisovi.

"Vyhrávat se dá i čistě"

Na stovce se šestinásobný olympijský vítěz Bolt vrátil na trůn po čtyřech letech, předloni v Tegu využil jeho finálové diskvalifikace krajan Yohan Blake.

"Nebral jsem to jako odvetu za Tegu, prostě jsem chtěl vyhrát tenhle závod. Ale nedá se na to zapomenout, protože mi pořád ten ulitý start všichni připomínáte," podotkl.

Řady jeho soupeřů letos prořídly. Vedle zraněného obhájce Blakea chyběl v Moskvě především Američan Tyson Gay kvůli dopingovému nálezu, pozitivní testy měli krátce před MS i další přední sprinteři.

Mnozí tvrdí, že právě Bolt nyní může otřesenou pověst atletiky zachránit. "Já pro to můžu udělat to, že budu dál rychle běhat, získávat tituly a celému světu tím vzkážu, že to jde dělat čistě," prohlásil Bolt.

Gatlin: Konec se mi nepovedl

Justin Gatlin se ho ve vedlejší dráze do poloviny závodu držel, pak už se ale Bolt nezadržitelně posunul vpřed a bezpečně vyhrál o osm setin. Další tři místa obsadili Boltovi krajani z Jamajky, bronz si odnesl Nesta Carter.

"Kdybych běžel perfektní závod a prohrál, asi by mi to vadilo. Ale z mé strany to nebyl perfektní závod. Posledních 30 metrů se mi nepovedlo a vpravo jsem viděl ty dlouhé nohy, jak jdou přede mne. Je (Bolt) prostě skvělý," uznal Gatlin.

"Po závodě mi řekl, že ho nutím běhat pořád rychleji. To mě potěšilo," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy