Nejen Novotná a Pešice. Podívejte se, které sportovní legendy letos navždy opustily svět

Sport Sport
30. 12. 2017 9:52
V roce 2017 svět opustili úspěšní hokejisté a následně i trenéři Josef Augusta a Augustin Bubník nebo také wimbledonská vítězka Jana Novotná. Podívejte se na náš přehled.

2. ledna zesnul ve věku 85 let ruský fotbalista Viktor Carjov, který s reprezentací SSSR vyhrál v roce 1960 premiérové mistrovství Evropy. Obránce moskevského Dynama a spoluhráč slavného brankáře Lva Jašina hrál i na světovém šampionátu v roce 1958 ve Švédsku, kde sborná vypadla ve čtvrtfinále po porážce s domácím týmem.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy