Ulissi vyhrál první italskou etapu Gira, lídrem je opět Dumoulin

10. 5. 2016 18:15
Návrat Gira d'Italia na italskou půdu oslavil vítězstvím ve 4. etapě domácí cyklista Diego Ulissi. Nizozemský jezdec Tom Dumoulin se vrátil do růžového dresu lídra.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praia a Mare - Domácí cyklista Diego Ulissi ovládl po dni volna a přesunu pelotonu Gira d'Italia zpět na italskou půdu 4. etapu. V závěru 200 kilometrů dlouhé trasy z Catanzara do Praia a Mare porazil Toma Dumoulina o pět vteřin, nizozemský jezdec se nicméně vrátil do růžového dresu lídra.

Vítěz úvodní časovky v nizozemském Apeldoornu Dumoulin vystřídal v čele průběžného pořadí německého spurtéra Marcela Kittela, který vyhrál předchozí dvě etapy. Dnes ale osmnáctiprocentní stoupání zhruba 10 kilometrů před cílem sprinterům nenahrávalo, místo toho zaútočil Ulissi a mírný náskok uhájil až do cíle.

V první desítce o šest sekund za vítězem dnes dojeli i hlavní favorité Gira. Čtvrtý skončil Španěl Alejandro Valverde, šestý byl šampion z roku 2013 Vincenzo Nibali.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 4. etapa (Catanzaro - Praia a Mare, 200 km):

1. Ulissi (It./Lampre) 4:46:51, 2. Dumoulin (Niz./Giant), 3. Kruijswijk (Niz./LottoNL) oba -5, 4. Valverde (Šp./Movistar), 5. Brambilla (It./Etixx-Quick-Step), 6. Nibali (It./Astana), 7. Zakarin (Rus./Kaťuša), 8. Busato (It./Wilier Triestina), 9. Chaves (Kol./Orica), 10. Roche (Ir./Sky) všichni -6.

Průběžné pořadí:

1. Dumoulin 14:00:09, 2. Jungels (Luc./Etixx-Quick-Step), 3. Ulissi oba -20, 4. Kruijswijk, 5. Preidler (Rak./Giant) oba -24, 6. Nibali -26, 7. Valverde -31, 8. Fuglsang (Dán./Astana) -35, 9. Roche, 10. Chaves oba -37.