Ukrajinka Lupuová dopovala, Masná byla na HMS pátá

27. 6. 2014 14:34
Ukrajinská atletka Natalia Lupuová měla pozitivní dopingový test na halovém mistrovství světa v polských Sopotech a byla dodatečné diskvalifikována ze závodu na 800 metrů
Natalia Lupuová (uprostřed) a Lenka Masná (po její pravici)
Natalia Lupuová (uprostřed) a Lenka Masná (po její pravici) | Foto: Reuters

Praha - Ukrajinská atletka Natalia Lupuová měla pozitivní dopingový test na halovém mistrovství světa v polských Sopotech a byla dodatečné diskvalifikována ze závodu na 800 metrů, v němž obsadila páté místo. Za užití zakázaného stimulantu metylhexanaminu dostala trest na devět měsíců, který jí vyprší 21. ledna 2015.

Ve finále s Lupuovou běžela v Sopotech Lenka Masná, která se tak posunula v konečném pořadí z šestého místa na páté. Česká osmistovkařka se aktuálně připravuje na sezonu s vrcholem v podobě mistrovství Evropy v Curychu ve Vysokých Tatrách.

Lupuová je mimo jiné halovou mistryní Evropy z Göteborgu 2103 a vicemistryní světa z Istanbulu 2012.