Předčasně ukončený zápas v basketbalové lize se nakonec bude dohrávat, šéf disciplinárky rezignoval

16. 4. 2018 12:18
Čtvrtfinálový zápas s Olomouckem se bude v Opavě dohrávat od 18. minuty a stavu 40:34, začne se trestnými hody.
Inzultace, nebo simulace? Olomoucko žádá opakování basketbalového zápasu, sudí měl incident přihrát | Video: TVCOM

Praha - Čtvrteční předčasně ukončené utkání play off basketbalové ligy mezi Opavou a Olomouckem se nakonec bude ve středu dohrávat. Rozhodlo o tom vedení soutěže na základě odvolání Olomoucka. Duel byl původně ukončen v 18. minutě za stavu 40:34 pro Opavu kvůli inzultaci rozhodčího Stanislava Kučery pivotem hanáckého celku Darkem Čohadarevičem.

Vedení soutěže v sobotu na základě doporučení disciplinární komise uznalo ukončení zápasu jako oprávněné, přestože panuje podezření, že Kučera situaci přifilmoval. Vedení Olomoucka se v neděli odvolalo a dnes bylo rozhodnuto, že se utkání dohraje, protože inzultaci se nepodařilo prokázat.

"Utkání bylo ukončeno z důvodu inzultace rozhodčího Kučery. V zápise bylo uvedeno, že se jednalo o úder hlavou hráče Čohadareviče do hlavy rozhodčího Kučery. Nepodařilo se plně prokázat, že došlo k naplnění skutkové podstaty, na jejímž základě bylo utkání ukončeno, tedy úder na hlavu. Utkání proto bude ve středu dohráno," stojí v oznámení sportovního ředitele Zdeňka Ringsmutha. V důsledku změny rozhodnutí rezignoval na funkci disciplinární ředitel NBL Pavel Hlaváček.

Zápas se bude dohrávat ve středu od 18:00 v Opavě od 18. minuty a stavu 40:34. Opava začne duel trestnými hody za úmyslný faul a technickou chybu Čohadareviče a následně dostane do svého držení míč.

Ještě předtím se už dnes odehraje další zápas série na hřišti Olomoucka v Prostějově. Opava vyhrála první i třetí utkání, v sérii tak po změně verdiktu vede 2:0. Pokud Slezané uspějí i dnes, mohou ve středu doma v dohrávce potvrdit postup. Případný pátý zápas je na programu ve čtvrtek opět v Opavě.