Tyson v drogovém rauši. S Jonesem boxoval zkouřený, ve formě je díky jedu z žáby

mar mar
1. 12. 2020 7:25
Mike Tyson se po 15 letech velkolepě vrátil do ringu víkendovým soubojem s Royem Jonesem. Napínavý zápas nakonec dopadl remízou. Po něm ale legendární boxer šokoval, když přiznal, že si rukavice navlékl poté, co vykouřil marihuanu.
Mike Tyson boxoval v exhibičním zápasu s Royem Jonesem. | Video: Associated Press

"Dal jsem si jointa. Nemá to na mě žádný negativní vliv. Kouřím trávu, to jsem prostě já," přiznal bezelstně Tyson. "Nemůžu přestat, jsem prostě kuřák. Dám si každý den, nikdy jsem nepřestal," pokračoval.

Zápas skončil remízou na body, přestože většina diváků zápasu byla přesvědčena o Tysonově vítězství. Nejevil žádné známky toho, že by boxoval pod vlivem.

"Nemá cenu se v tom babrat. Takový jsem, takový budu a tak umřu. Nemám žádné vysvětlení, není ani co vysvětlovat," odvětil.

Oba boxeři standardně podstoupili před zápasem test na drogy. Užití marihuany se v nich ovšem nezkoumalo. V Kalifornii, kde se zápas odehrál, je rekreační užívání marihuany legální. Už před dvěma lety začal s konopím podnikat i Tyson, vlastní plantáž se soukromou školou zaměřenou na pěstování a užívání konopí.

Po utkání se Tyson rozhodl věnovat veškerý výtěžek ze zápasu na charitu. Přijít si měl na deset milionů dolarů (asi 218 milionů korun). "Neboxoval jsem tady pro peníze. Jsme teď filantropové a můžeme udělat něco dobrého," řekl.

"Nejsem tady kvůli svému egu. Moje ego bojovalo o peníze, kupovalo si tryskáče, baráky, balilo holky a pořádalo orgie," vrátil se ke své minulosti. "Ale takový už nejsem. Už nejsem ten chlápek. Byl spíš prostředkem, přes který jsem se dopracoval k mému současnému já," zamýšlel se Tyson nad životní cestou.

Už před zápasem udivil, když řekl, že se do kondice dostal díky užití jedu z ropuchy, který má silné halucinogenní účinky. "Vzal jsem si ten lék a ten mi řekl, ať se zase dostanu do formy," uvedl na předzápasové tiskové konferenci. "Úplně mě to dostalo, řeklo mi to, ať se vrátím a začnu makat," dodal.

Jed pochází z ropuchy obývající mexickou Sonoranskou poušť a americké Centrum pro závislosti ji označilo za nové módní psychedelikum podobné meskalinu. Je ovšem výrazně silnější než většina známých přírodních psychedelik.

Zápas by měl být součástí Tysonova projektu, který plánuje a který má označení Liga legend. Po zápase také řekl, že se znovu hodlá vrátit do ringu a svést další zápasy. Kdy a za jakých okolností ale zatím není jasné.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 46 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy