Tyčkař Lavillenie prohrál poprvé od šampionátu v roce 2013

ČTK ČTK
26. 4. 2015 11:54
Suverén skoku o tyči Renaud Lavillenie z Francie utrpěl na mítinku v americkém Des Moines první porážku od mistrovství světa v roce 2013.
Renaud Lavillenie.
Renaud Lavillenie. | Foto: Milan Kammermayer

Des Moines - Suverén skoku o tyči Renaud Lavillenie z Francie utrpěl na mítinku v americkém Des Moines první porážku od mistrovství světa v roce 2013. Olympijský vítěz a světový rekordman nedokázal na Drake Relays skočit více než 562 cm a obsadil třetí místo.

Osmadvacetiletého Lavillenieho porazili Kanaďan Shawn Barber a Američan Sam Kendricks, kteří skočili 582. Dosud posledním přemožitelem slavného Francouze byl Němec Raphael Holzdeppe, jenž ho na předloňském MS v Moskvě odsunul na stříbrnou pozici.

Právě světový šampionát pod otevřeným nebem je poslední velkou akcí, kterou ještě Lavillenie nevyhrál. Další šanci bude mít halový mistr Evropy z Prahy v srpnu v Pekingu.

Atletický mítink v Des Moines (USA):

Muži - tyč: 1. Kendricks (USA) a Barber (Kan.) oba 582, 3. R. Lavillenie (Fr.) 562, trojskok: 1. Claye (USA) 16,94.

Ženy - 400 m: 1. McCororyová (USA) 50,13, 100 m př. (vítr +1,5 m/s): 1. Stowersová (USA) 12,40, 400 m př.: 1. Tateová (USA) 55,68.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu v pondělí list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček napsal, že mu krok deníku "nestojí za jednu jedinou reakci".

Zdroj: ČTK
Další zprávy