Tvrdý sport s krásnými dívkami. Češky skončily na Evropském poháru ve vodním pólu třetí

Česká ženská reprezentaci ve vodním pólu se představila na Evropském poháru v Plzni.
Od pátku 14. do neděle 17. července se v Plzni konal Evropský pohár ve vodním pólu ženských reprezentačních výběrů. Českou reprezentaci doplnilo dalších devět týmů.
Vedle svěřenkyň trenéra Josefa Janečka (na snímku) se turnaje zúčastnily reprezentace Walesu, Slovenska, Irska, Švýcarska, Anglie, Portugalska, Malty, Skotska a Jihoafrické republiky.
Cíle Češek byly vysoké. Trenér Janeček před turnajem tvrdil, že pouze Jihoafrická republika převyšuje evropská družstva. Jihoafričanky také porazily Češky ve finále loňského ročníku v Praze.
Evropský pohár není soutěž těch nejlepších, startují na něm týmy z druhé desítky světového žebříčku a horší. Češky braly turnaj jako přípravu na říjnovou kvalifikaci o mistrovství Evropy.
Foto: Tomáš Liška
Sport Tomáš Liška, Sport
17. 7. 2017 20:54
Podívejte se na fotogalerii z Evropského poháru vodních pólistek v Plzni. Česká reprezentace obsadila v konkurenci dalších devíti celků bronzovou pozici.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy