Federer jde za postupem, na Turnaji mistrů smetl Nišikoriho

Aktualizováno 11. 11. 2014 23:20
Roger Federer si připsal na Turnaji mistrů už druhé vítězství. Ve skupině B porazil Kei Nišikoriho.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: Reuters

Londýn - Další suverénní výkon si na letošním Turnaji mistrů připsal Roger Federer, který v úterním zápase základní skupiny za 69 minut porazil Kei Nišikoriho jednoznačně 6:3, 6:2.

Ve druhém utkání skupiny Brit Andy Murray porazil Kanaďana Milose Raonice 6:3, 7:5 a udržel se ve hře o semifinále.

"Čekal jsem velmi těžký zápas," prohlásil sedmnáctinásobný grandslamový vítěz. "Znám Nišikoriho od jeho sedmnácti let a vím, že je to dobrý a silný tenista. Má talent a před sebou velkou budoucnost. Takže i proto jsem rád, že jsem hrál tak dobře," řekl spokojený Federer.

Federer přitom nezačal zápas s finalistou US Open vůbec dobře a za stavu 1:1 musel ubránit dva brejkboly, ale klíčovou hru nakonec udržel a hned v zápětí sebral Nišikorimu servis. Ten už se z tohoto obratu nevzpamatoval a první set hladce prohrál 3:6.

O přestávce mezi sety se Japonec nechal ošetřit, ale ani to mu příliš nepomohlo. Za stavu 1:2 opět ztratil podání a Federer už zápas v klidu dovedl díky dalšímu brejku k vítězství 6:3, 6:2.

Ve čtvrtek budou hrát Federer s Murrayem a Nišikori s Raonicem, který už má na kontě dvě prohry a nejmenší naději na postup. "Proti Raonicovi jsem vytáhl správné údery ve správný čas a už se těším na čtvrtek a zápas s Rogerem," řekl Murray, který loňský Turnaj mistrů vynechal kvůli operaci zad.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 6,5 milionu dolarů):

Dvouhra:

Skupina B:

Federer (2-Švýc.) - Nišikori (4-Jap.) 6:3, 6:2.Murray (5-Brit.) - Raonic (7-Kan.) 6:3, 7:5.

1. Federer 2 2 0 4:0 2
2. Nišikori 2 1 1 2:2 1
3. Murray 2 1 1 2:2 1
4. Raonic 2 0 2 0:4 0

Čtyřhra:

Skupina B:

Benneteau, Roger-Vasselin (4-Fr.) - Nestor, Zimonjič (2-Kan./Srb.) 6:4, 5:7, 10:4, Dodig, Melo (7-Chorv./Braz.) - Granollers, López (6-Šp.) 7:6 (7:5), 7:6 (14:12).