Turistkou ve své vlastní zemi. Vaidišová se vrací do Čech

Sport Sport
22. 7. 2015 12:44
Česká tenistka se zdržuje ve své vlasti a zahraje si zde v srpnu dva turnaje ITF.
Nicole Vaidišová.
Nicole Vaidišová. | Foto: Twitter

Praha - Trvalé bydliště má v Bradentonu na Floridě. V České republice se přes rok příliš nezdržuje a doma nehrála soutěžní zápas neuvěřitelných šest let. Nicole Vaidišová ale nyní přichystala velký návrat.

Její profil na instagramu je v posledních dnech a týdnech plný fotografií z Čech. Trénink na atletickém stadionu Slavie, póza na Karlově mostě, projížďka po Vltavě či výlet do Mariánských Lázní. Není pochyb, šestadvacetiletá hráčka se už zanedlouho představí domácím fanouškům.

"Hraju si na turistku v mé vlastní domovině. Je tady tolik nádherných míst, na kterých jsem ještě nebyla. Tenhle víkend to byly Mariánské Lázně," napsala Vaidišová na sociální síť.

Její oficiální webové stránky, s nimiž tenistka pravidelně komunikuje, pak zveřejnily potvrzující informaci. Vaidišová bude hrát v srpnu dva domácí turnaje série ITF, první v Plzni, druhý v Praze na Štvanici. Ještě předtím absolvuje podnik v polské Rokietnici, pak už se vrátí na další týdny do České republiky.

Poslední utkání na domácí půdě odehrála rodačka z německého Norimberku v červenci 2009. Pražský turnaj ale ukončila překvapivou porážkou v prvním kole. Její velký úpadek pak o osm měsíců později vyvrcholil šokujícím ukončením kariéry v pouhých dvaceti letech.

Loni Vaidišová, bývalá světová sedmička, oznámila návrat k tenisu. A během roku se už propracovala na současné 278. místo světového žebříčku. Progres mohl být i výraznější, ovšem na jaře bývalou manželku Radka Štěpánka zbrzdilo zranění kotníku. Po nutné rekonvalescenci se Vaidišové zatím příliš nedaří.

Na turnajích v Montpellieru a Bukurešti se Češka nedostala přes kvalifikaci, přesto se rozhodla, že bude přes léto dál pokračovat na antuce. Na turnaji v Plzni by se podle posledních informací měla objevit rovnou v hlavní soutěži.

summer nights,this place is a must in Prague, ❤️ Naplavka #prague#summer#night#vltava#drinks#goodtimes#

Fotka zveřejněná uživatelem Nicki Vaidisova (@nicolevaidisova),

 

Právě se děje

před 7 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy