Drak, prkno a triky, které berou dech. Jedna z nejlepších kitesurfařek je z Česka

Podívejte se na fotografie české kiteboardingové hvězdy Pauly Novotné.
Paula Novotná, rodačka z Hradce Králové, patří mezi světové hvězdy kitesurfingu. Je třetí nejlepší ženou Světového poháru.
Šestadvacetiletá dívka závodí v kategorii freestyle a její triky berou dech. Mají i interesantní názvy, třeba "KGB" nebo "Dvojitý infarkt".
Nohy na prkně, v rukou hrazda a na ní připevněný drak na šňůrách dlouhých 22 metrů. To je kitesurfing.
Novotná trénuje na atraktivních adresách: Sv. Vincent a Grenadiny, Kapské město, Dominikánská republika nebo Martinik. Jedna sezona vyjde na 1,5 milionu korun.
Foto: Romantsova Photo
av av
28. 2. 2020 6:25
Šestadvacetiletá Češka Paula Novotná patří mezi tři nejlepší kitesurfařky světa. O co jde? Podívejte se ve fotogalerii, jak blonďatá hvězda létá nad vlnami.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy