Drak, prkno a triky, které berou dech. Jedna z nejlepších kitesurfařek je z Česka

Podívejte se na fotografie české kiteboardingové hvězdy Pauly Novotné.
Paula Novotná, rodačka z Hradce Králové, patří mezi světové hvězdy kitesurfingu. Je třetí nejlepší ženou Světového poháru.
Šestadvacetiletá dívka závodí v kategorii freestyle a její triky berou dech. Mají i interesantní názvy, třeba "KGB" nebo "Dvojitý infarkt".
Nohy na prkně, v rukou hrazda a na ní připevněný drak na šňůrách dlouhých 22 metrů. To je kitesurfing.
Novotná trénuje na atraktivních adresách: Sv. Vincent a Grenadiny, Kapské město, Dominikánská republika nebo Martinik. Jedna sezona vyjde na 1,5 milionu korun.
Foto: Romantsova Photo
av av
28. 2. 2020 6:25
Šestadvacetiletá Češka Paula Novotná patří mezi tři nejlepší kitesurfařky světa. O co jde? Podívejte se ve fotogalerii, jak blonďatá hvězda létá nad vlnami.
 

Právě se děje

před 38 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy