Triatlonistka Frintová získala na evropském šampionátu bronz

14. 6. 2013 18:51
Devětadvacetiletá Frintová navázala na stříbro z roku 2011, kdy vybojovala evropskou medaili jako první česká závodnice v historii.
Vendula Frintová.
Vendula Frintová. | Foto: Eduard Erben

Alanya - Vendula Frintová získala na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu bronzovou medaili. V turecké Alanyi dnes skončila třetí za vítěznou Nizozemkou Rachel Klamerovou a Britkou Vicky Hollandovou. Devětadvacetiletá Frintová navázala na stříbro z roku 2011, kdy vybojovala evropskou medaili jako první česká závodnice v historii.

Loni skončila patnáctá žena z olympijských her v Londýně na kontinentálním šampionátu pátá, dnes se po roční pauze vrátila na stupně vítězů.

V závěrečném běhu na 10 km Frintová vedla, ale v závěru neodolala finiši dvou soupeřek. Dvaadvacetiletá Klamerová zvítězila s náskokem dvou sekund před Hollandovou, Frintová ztratila deset sekund.

Rodačka z Náchoda rozšířila svou sbírku úspěchů, v níž má mimo jiné dvě stříbrné medaile z MS do 23 let a evropský i světový titul v duatlonu. Jako první česká triatlonistka dokázala také vyhrát závod Světového poháru. Závod mužů je na programu v sobotu.

Mistrovství Evropy v olympijském triatlonu v Alanyi (Turecko):

Ženy: 1. Klamerová (Niz.) 1:55:43, 2. Hollandová (Brit.) -2, 3. Frintová (ČR) -10.

Juniorky: 1. Taylorová-Brownová (Brit.) 58:46, ...29. Zahradníčková -4:25, 36. Trčková (obě ČR) -6:22.