Triatlonistka Frintová vybojovala na domácím Světovém poháru stříbro

3. 9. 2017 12:22
Český triatlon slaví úspěch na Světovém poháru v Karlových Varech. Vendula Frintová vybojovala stříbro.
Vendula Frintová
Vendula Frintová | Foto: ČTK

Karlovy Vary - Triatlonistka Vendula Frintová vybojovala druhé místo v premiérovém závodu Světového poháru v Karlových Varech. Nestačila pouze na Australanku Gillian Backhouseovou, která domácí závodnici na olympijských distancích porazila o 62 sekund.

Frintová oslavila stříbrem pondělní 34. narozeniny. V seriálu Světového poháru dosáhla na druhý nejlepší výsledek v kariéře, před sedmi lety vyhrála závod v australské Mooloolabě.

Druhou pozici v Karlových Varech Frintová uhájila o 25 vteřin před americkou spolufavoritkou Summer Cookovou. "Jsem ráda, že se mi povedlo dostat na stupně vítězů ve Světovém poháru, v domácím prostředí, diváci mi pomohli, abych udržela náskok na třetí Američanku," řekla Frintová České televizi.

Po plavecké části v koupališti Rolava byla Frintová v depu třetí, na vedoucí Backhouseovou ztrácela 44 sekund. Během 40 kilometrů na kole si o místo polepšila, ale její ztráta na vedoucí Australanku se zvýšila o téměř minutu. Cookovou nicméně při desetikilometrovém běhu za sebou česká triatlonistka v cíli u hotelu Thermal udržela.

"Byl to hodně náročný závod. Při plavání a na začátku cyklistiky byla opravdu zima. Aspoň při běhu vysvitlo sluníčko," dodala Frintová.

V 15:00 začne závod mužů i s Janem Čelůstkou či Janem Volárem. Lázeňské město dosud hostilo závody Evropského poháru a také dvakrát evropský šampionát v letech 2001 a 2003.

Závod Světového poháru v triatlonu v Karlových Varech:

Muži: 1. Iden (Nor.) 1:49:06, 2. Fabian (It.) -33, 3. Reid (N. Zél.) -1:16, 4. Schomburg (Něm.) -1:23, 5. Hueber-Moosbrugger (Fr.) -1:24, 6. Zipf (Něm.) -1:27, …18. Čelůstka -2:36, 30. Švarc -4:14, 33. Linduška -4:51, 39. Volár (všichni ČR) -6:33.

Ženy: 1. Backhouseová (Austr.) 2:03:30, 2. Frintová (ČR) -1:02, 3. Cooková (USA) -1:27, 4. Jacksonová (Austr.) a Van der Kaayová (N. Zél.) obě -1:58, 6. Sheedyová-Ryanová (Austr.) -2:02, …Machačová (ČR) -1 kolo.