Tři trička a dlouhé legíny. Češky na mrazivé Spartě přesto postupovaly

Podívejte se na fotogalerii ze středečních zápasů na tenisovém Prague Open. Do druhého kola v nich zasáhlo celkem sedm českých tenistek.
Podívejte se na fotogalerii z turnaje WTA v Praze.
Zima. To je slovo, které je zatím skloňováno asi nejčastěji. Diváci i ve středečním programu řádně trpěli, ještě o něco více než samotné hráčky.
Na tenis se přišel podívat fotbalista Radoslav Kováč, byť od pěti hodin nastoupil coby kapitán Sparty v pohárovém semifinále v Jablonci.
Pražská Stromovka znovu přilákala množství tenisových fanoušků. Bylo se na co dívat.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
27. 4. 2016 17:44
Podívejte se na fotogalerii ze středečních zápasů na tenisovém Prague Open. Do druhého kola v nich zasáhlo celkem sedm českých tenistek.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy