Třetí oběť tragického víkendu. Další cyklista zemřel ve Washingtonu

29. 3. 2016 17:20
Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Washington - Jako by ta série smutných zpráv neměla skončit. Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Devětadvacetiletý oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.

Podle policejního protokolu americký cyklista ztratil kontrolu nad řízením a ve sjezdu narazil do svodidel. Byl okamžitě převezen do nemocnice, ale zraněním podlehl. Informaci potvrdil americký cyklistický svaz.

"Jsme hluboce zarmouceni ztrátou Randalla Foxe, který zemřel v sobotu ve Washingtonu, když reprezentoval stát Oregon," stojí v oficiálním vyjádření.

V neděli se stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii pětadvacetiletý Antoine Demoitié. O den později zemřel jiný belgický cyklista Daan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt.

před 4 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 28 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.