Třetí oběť tragického víkendu. Další cyklista zemřel ve Washingtonu

Sport Sport
29. 3. 2016 17:20
Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Washington - Jako by ta série smutných zpráv neměla skončit. Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Devětadvacetiletý oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.

Podle policejního protokolu americký cyklista ztratil kontrolu nad řízením a ve sjezdu narazil do svodidel. Byl okamžitě převezen do nemocnice, ale zraněním podlehl. Informaci potvrdil americký cyklistický svaz.

"Jsme hluboce zarmouceni ztrátou Randalla Foxe, který zemřel v sobotu ve Washingtonu, když reprezentoval stát Oregon," stojí v oficiálním vyjádření.

V neděli se stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii pětadvacetiletý Antoine Demoitié. O den později zemřel jiný belgický cyklista Daan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt.

 

Právě se děje

Další zprávy