Třetí oběť tragického víkendu. Další cyklista zemřel ve Washingtonu

Sport Sport
29. 3. 2016 17:20
Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Washington - Jako by ta série smutných zpráv neměla skončit. Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Devětadvacetiletý oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.

Podle policejního protokolu americký cyklista ztratil kontrolu nad řízením a ve sjezdu narazil do svodidel. Byl okamžitě převezen do nemocnice, ale zraněním podlehl. Informaci potvrdil americký cyklistický svaz.

"Jsme hluboce zarmouceni ztrátou Randalla Foxe, který zemřel v sobotu ve Washingtonu, když reprezentoval stát Oregon," stojí v oficiálním vyjádření.

V neděli se stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii pětadvacetiletý Antoine Demoitié. O den později zemřel jiný belgický cyklista Daan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy