Třetí oběť tragického víkendu. Další cyklista zemřel ve Washingtonu

Sport Sport
29. 3. 2016 17:20
Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Washington - Jako by ta série smutných zpráv neměla skončit. Tragický víkend cyklistického světa má další oběť. Devětadvacetiletý oregonský cyklista Randall Fox podlehl zraněním ze sobotního univerzitního silničního závodu ve Washingtonu. Jako první o tom informoval web Velonews. Fox je tak již třetím zesnulým jezdcem během posledních tří dnů.

Podle policejního protokolu americký cyklista ztratil kontrolu nad řízením a ve sjezdu narazil do svodidel. Byl okamžitě převezen do nemocnice, ale zraněním podlehl. Informaci potvrdil americký cyklistický svaz.

"Jsme hluboce zarmouceni ztrátou Randalla Foxe, který zemřel v sobotu ve Washingtonu, když reprezentoval stát Oregon," stojí v oficiálním vyjádření.

V neděli se stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii pětadvacetiletý Antoine Demoitié. O den později zemřel jiný belgický cyklista Daan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let za napadení číšníka. Podle vrchního soudu spáchali ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Pietní místo na Betramce popeláři uklidili, vzkazy a dárky si rodina ponechá

Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v pražské ulici Nad Bertramkou, byly v noci na pondělí uklizeny. Úklid veřejné komunikace měl původně začít v pondělí, na přání rodiny byl ale termín odložen. Gottova rodina večer informovala, že vzkazy a dárky z pietního místa před vilou si ponechá, další využití svící a květin zvažovala.

"Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta," napsala v pondělí na oficiálních stránkách zpěváka jeho mluvčí Aneta Stolzová.

V pondělí bylo již uklizeno i pietní místo v Kinského zahradě, které magistrát zřídil po dohodě s rodinou a bylo otevřeno do nedělní půlnoci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy