Trenér Rusek zesměšňoval soupeřky. Na Korejky dělal šikmé oči, trest ho neminul

Sport Sport
28. 8. 2019 10:32
Trenér ruských volejbalistek Sergio Busato si zadělal na problém. Mezinárodní volejbalová federace (FIVB) ho potrestala za to, že zesměšňoval soupeře.
volejbal, Sergio Busato
volejbal, Sergio Busato | Foto: Twitter

K incidentu došlo po utkání Ruska s volejbalistkami Jižní Koreje v kvalifikaci o postup na olympijské hry v Tokiu. Busato si po vítězství přiložil prsty k obličeji a směrem k soupeři dělal "šikmé oči". 

Řídící orgán FIVB rozhodl, že gesto třiapadesátiletého odborníka jasně porušuje disciplinární pravidla. Trenéra federace potrestala tím, že nesmí ve třech duelech koučovat své svěřenkyně.

Busato si trest začal odpykávat v tomto týdnu na právě probíhajícím mistrovství Evropy. Bez něho na střídačce prohrály Rusky v pondělí s Německem, dnes se bez Busata budou muset obejít v duelu se Španělskem a zítra proti domácím Slovenkám.

 

Právě se děje

před 48 minutami

V sobotu bude foukat silný vítr. Lidé by se neměli vydávat na horské túry, varují meteorologové

Východní polovinu České republiky zasáhne v sobotu silný vítr, který v nárazech může dosahovat až rychlosti 70 kilometrů v hodině. Na hřebenech hor může foukat až o síle kolem 110 kilometrů v hodině. Na západě a severozápadě Čech se čeká sněžení. Připadnout by mělo kolem deseti centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem 15 centimetrů. Informoval o tom v pátek Český hydrometeorologický ústav.

Současně upozornil, že o víkendu se mohou zvednout hladiny řek v okolí Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a ve Zlínském kraji v okolí Luhačovic, Uherského Brodu, Valašských Klobouk, Vizovic a Zlína. Voda by se ale neměla vylévat z břehů.

Se silným větrem by měli počítat lidé od půlnoci na sobotu do nedělního odpoledne na severovýchodě Pardubického kraje a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V sobotu dopoledne bude foukat i na východě Jihomoravského kraje a ve Zlínském kraji.

Podle meteorologů může silný vítr poškodit stromy a způsobit menší škody na budovách. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, uvedli meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy