Trenér Rusek zesměšňoval soupeřky. Na Korejky dělal šikmé oči, trest ho neminul

Sport Sport
28. 8. 2019 10:32
Trenér ruských volejbalistek Sergio Busato si zadělal na problém. Mezinárodní volejbalová federace (FIVB) ho potrestala za to, že zesměšňoval soupeře.
volejbal, Sergio Busato
volejbal, Sergio Busato | Foto: Twitter

K incidentu došlo po utkání Ruska s volejbalistkami Jižní Koreje v kvalifikaci o postup na olympijské hry v Tokiu. Busato si po vítězství přiložil prsty k obličeji a směrem k soupeři dělal "šikmé oči". 

Řídící orgán FIVB rozhodl, že gesto třiapadesátiletého odborníka jasně porušuje disciplinární pravidla. Trenéra federace potrestala tím, že nesmí ve třech duelech koučovat své svěřenkyně.

Busato si trest začal odpykávat v tomto týdnu na právě probíhajícím mistrovství Evropy. Bez něho na střídačce prohrály Rusky v pondělí s Německem, dnes se bez Busata budou muset obejít v duelu se Španělskem a zítra proti domácím Slovenkám.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy