Trenér cyklokrosové reprezentace: Nash je přímo úžasná!

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
6. 1. 2015 14:37
Mistrovství světa v cyklokrosu, které se koná ve dnech 31. ledna a 1. února v Táboře, už klepe na dveře
Kateřina Nash.
Kateřina Nash. | Foto: ČTK

Praha - Mistrovství světa v cyklokrosu, které se koná ve dnech 31. ledna a 1. února v Táboře, už klepe na dveře. Po sobotním domácím šampionátu mužů ve Slaném stanoví reprezentační trenér Stanislav Bambula konečnou nominaci svých svěřenců. Už dnes však v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, s kým pro tuto vrcholnou akci na domácí půdě počítá.

Co vám prozrazují dosavadní výkony cyklokrosařů v kategorii elite?

Radost mi dělá stoupající forma matadorů, tedy Radomíra Šimůnka a Martina Bíny. Začalo se jim dařit a lze si jen přát, aby jejich výkony gradovaly až do Tábora. Z mladíků se v nejlepším světle představují Michael Boroš, který má reálnou šanci na titul mistra republiky, a dále pak Tomáš Paprstka. 

Je ještě aspoň malá naděje, že se šampionátu zúčastní i Zdeněk Štybar?

Do Tábora sice přijede, ale patrně jen v roli spolukomentátora České televize. Zraněné rameno mu nedovolí jezdit v terénu.

Zato v kategorii žen se ve výborné formě ukazuje Kateřina Nash. Co byste řekl na její adresu?

Je přímo úžasná! Vždyť ve všech pěti silně obsazených prosincových závodech našla cestu na stupně vítězů. Dvakrát ve Světovém poháru porazila i hvězdnou Nizozemku Marianne Vosovou, v belgickém Loenhoulu dokonce s náskokem 23 vteřin. 

Bývalá elitní bikerka se tak posunula do role jedné z favoritek světového šampionátu. Začátkem roku se vrátila do svého bydliště v Kalifornii a věřím, že skvělou formu i báječnou pohodu si udrží až do Tábora.

Nebyla by pro ni handicapem případná zmrzlá trať?

Mysleli jsme si také, že jí spíš vyhovuje bahnitý terén, a tak jsme přemýšleli, jak jí ho připravit. Když nás však přesvědčila, že se umí prosadit i na tvrdém povrchu, tak máme o starost méně (smích).

A co vám napovídají dosavadní výkony mladíků?

V kategorii jezdců do 23 let máme nadějnou trojici Jakub Skála, Vojtěch Nipl a Adam Ťoupalík. Ve světovém žebříčku stále stoupají a domácí trať, kterou velice dobře znají, by jim měla vyhovovat. Naopak výkony juniorů jsou pro mě zatím dost velkým zklamáním.

A s jakým konečným účtem byste byl spokojen?

Když všichni moji svěřenci odvedou vše, na co mají.

Širší nominace na MS v Táboře (Elite, muži)

Martin Bína
Radomír Šimůnek
Michale Boroš
Tomáš Paprstka
Lubomír Petruš
Vladimír Kyzivát
Matěj Lasák

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy