Trenér cyklokrosové reprezentace: Nash je přímo úžasná!

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
6. 1. 2015 14:37
Mistrovství světa v cyklokrosu, které se koná ve dnech 31. ledna a 1. února v Táboře, už klepe na dveře
Kateřina Nash.
Kateřina Nash. | Foto: ČTK

Praha - Mistrovství světa v cyklokrosu, které se koná ve dnech 31. ledna a 1. února v Táboře, už klepe na dveře. Po sobotním domácím šampionátu mužů ve Slaném stanoví reprezentační trenér Stanislav Bambula konečnou nominaci svých svěřenců. Už dnes však v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, s kým pro tuto vrcholnou akci na domácí půdě počítá.

Co vám prozrazují dosavadní výkony cyklokrosařů v kategorii elite?

Radost mi dělá stoupající forma matadorů, tedy Radomíra Šimůnka a Martina Bíny. Začalo se jim dařit a lze si jen přát, aby jejich výkony gradovaly až do Tábora. Z mladíků se v nejlepším světle představují Michael Boroš, který má reálnou šanci na titul mistra republiky, a dále pak Tomáš Paprstka. 

Je ještě aspoň malá naděje, že se šampionátu zúčastní i Zdeněk Štybar?

Do Tábora sice přijede, ale patrně jen v roli spolukomentátora České televize. Zraněné rameno mu nedovolí jezdit v terénu.

Zato v kategorii žen se ve výborné formě ukazuje Kateřina Nash. Co byste řekl na její adresu?

Je přímo úžasná! Vždyť ve všech pěti silně obsazených prosincových závodech našla cestu na stupně vítězů. Dvakrát ve Světovém poháru porazila i hvězdnou Nizozemku Marianne Vosovou, v belgickém Loenhoulu dokonce s náskokem 23 vteřin. 

Bývalá elitní bikerka se tak posunula do role jedné z favoritek světového šampionátu. Začátkem roku se vrátila do svého bydliště v Kalifornii a věřím, že skvělou formu i báječnou pohodu si udrží až do Tábora.

Nebyla by pro ni handicapem případná zmrzlá trať?

Mysleli jsme si také, že jí spíš vyhovuje bahnitý terén, a tak jsme přemýšleli, jak jí ho připravit. Když nás však přesvědčila, že se umí prosadit i na tvrdém povrchu, tak máme o starost méně (smích).

A co vám napovídají dosavadní výkony mladíků?

V kategorii jezdců do 23 let máme nadějnou trojici Jakub Skála, Vojtěch Nipl a Adam Ťoupalík. Ve světovém žebříčku stále stoupají a domácí trať, kterou velice dobře znají, by jim měla vyhovovat. Naopak výkony juniorů jsou pro mě zatím dost velkým zklamáním.

A s jakým konečným účtem byste byl spokojen?

Když všichni moji svěřenci odvedou vše, na co mají.

Širší nominace na MS v Táboře (Elite, muži)

Martin Bína
Radomír Šimůnek
Michale Boroš
Tomáš Paprstka
Lubomír Petruš
Vladimír Kyzivát
Matěj Lasák

 

Právě se děje

před 21 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy